piątek, 08 kwiecień 2016 12:36

Burze z gradem

Burze z grademIMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od 2016-04-08 14:00:00 do 2016-04-09 01:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo: 80%

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o:

1. Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi).
2. Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
3. Usunięcie samochodów z okolic drzew.
4. Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania
Kryzysowego w Jaśle