poniedziałek, 10 listopad 2014 00:00

Spotkanie z Wojewodą Podkarpackim Wyróżniony

DPP 22W poniedziałek, 10 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej ze Starostą Jasielskim Adamem Kmiecikiem w sprawie ochrony przeciwpowiodziowej Powiatu Jasielskiego.

Głównym tematem spotkania, w którym uczestniczyła również doradca Wojewody Elwira Musiałowicz – Czech, była ochrona przeciwpowodziowa powiatu. Wojewoda podkreślała, że w ostatnich latach znacznie poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. W 2013 r. za kwotę ponad 1,6 mln zł wybudowano prawobrzeżne obwałowanie na rzece Wisłoce i rozbudowano lewostronny wał rzeki Ropy. W 2015 r. planowana jest realizacja kompleksowego projektu zabezpieczającego przed powodzią Miasto Jasło oraz gminy Jasło i Debowiec.

DPP 12

Starosta dodał, że od powodzi w 2010 r. Starostwo Powiatowe w Jaśle pozyskało ponad 28 mln zł. W porównaniu z innymi powiatami jest to bardzo duża kwota. Prawie co roku powiat realizuje zadania finansowane z tzw. „schetynówek”. W tym roku - IV etap przebudowy drogi Sieklówka – Kołaczyce za kwotę prawie 2 mln zł. W następnym, przy dofinansowaniu ponad 1,6 mln. zł, będzie remontowana droga Święcany – Lisów.
Na zakończenie spotkania Starosta Adam Kmiecik podziękował Wojewodzie Podkarpackiemu za wizytę oraz pomoc w pozyskiwaniu środków rządowych.