wtorek, 27 maj 2014 02:00

Ostrzeżenie o silnych burzach z gradem Wyróżniony

burze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od 2014-05-27 11:30:00 do 2014-05-28 00:00:00 prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem :
UPRASZA SIĘ O :

1. Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem (pozamykanie okien, drzwi).
2. Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
3. Usunięcie samochodów z okolic drzew.
4. Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

MIEJSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO w Jaśle