REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 31 sierpień 2016 17:35

Powrót do szkoły Wyróżniony

sniadanieWraz z ostatnimi promieniami letniego słońca dzieci wracają do szkoły. Aby przez kilkugodzinny pobyt w szkole były pełne energii warto zadbać o to, by w ich plecaku zawsze znalazło się miejsce na pyszne i pożywne drugie śniadanie.


W tym roku zaproponujmy naszym pociechom wspólne przygotowywanie przekąsek, które zabiorą ze sobą do szkoły. Jak wynika bowiem z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY tylko 14% dzieci z województwa podkarpackiego na co dzień angażuje się w kuchenną pomoc*. A szkoda! Przygotowywanie razem posiłków może przynieść wiele radości i kształtować w naszych dzieciach dobre nawyki. Zachęćmy je więc do rodzinnego gotowania i pokażmy jak wiele przyjemności daje wspólne pichcenie w kuchni!
Wrzesień to dla naszych dzieci koniec wakacyjnej laby. Aby w nowy rok szkolny wkroczyły z dobrą energią powinniśmy zadbać o ich codzienny jadłospis, a przede wszystkim o pożywne drugie śniadanie, które wezmą ze sobą do szkoły. Jak sprawić, by drugie śniadanie zjadane było przez nasze dzieci z apetytem? Wystarczy zaprosić je do kuchni i zaangażować we wspólne przygotowywanie przekąsek. W województwie podkarpackim tylko 14% pociech bierze udział w rodzinnym szykowaniu posiłków, przede wszystkim angażując się w pomoc przy robieniu kanapek (48%) oraz sałatek (16%). Niemal we wszystkich rodzinach z podkarpackiego to głównie mama zajmuje się gotowaniem. Warto to zmienić i we wspólne przygotowywanie posiłków zaangażować także dzieci. Pozwoli nam to nie tylko wspólnie spędzić więcej czasu, ale także wykreować u naszych pociech właściwe nawyki żywieniowe. Jak najlepiej przygotować się na powrót do szkoły po wakacjach? Skorzystaj z naszych pomysłów na pyszne drugie śniadanie i przekąski do szkoły dla dzieci.
Przyrządzając posiłki do szkoły staramy się, aby znalazło się tam coś pożywnego, ale i łatwego do przygotowania – tak, by poranny czas spędzony w kuchni nie trwał zbyt długo. Idealną propozycją dla wszystkich tych, którym znudziły się tradycyjne kanapki będzie ich wersja z dodatkiem pasty jajecznej i szynki. Do przygotowania tej przekąski potrzebne nam będą: łyżka Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, 2 jajka ugotowane na twardo, łyżeczka chrzanu, 4 plastry szynki, obrany ze skórki pomidor, 3 kromki chleba tostowego, sól i pieprz do smaku oraz kilka pomidorków koktajlowych do dekoracji. Przygotowania zaczynamy od obrania i drobnego posiekania jajek, które kolejno mieszamy z Majonezem Dekoracyjnym WINIARY i chrzanem. Pastę wystarczy doprawić jeszcze solą i pieprzem oraz posmarować nią kromki chleba. Następnie pokrojonego w plastry pomidora kładziemy na dwóch kromkach chleba, układamy je na sobie, a trzecią kładziemy pastą do dołu. Kanapki dociskamy, ścinamy brzegi, spinamy wykałaczkami i kroimy po przekątnych, na cztery trójkąty. Wystarczy udekorować je jeszcze ćwiartkami pomidorków koktajlowych i idealne drugie śniadanie dla Twojego dziecka gotowe!
Rano zwykle mamy mało czasu. Jeśli wyjątkowo bardzo się spieszymy, przygotujmy proste i równie smaczne kanapki z szynką i serem żółtym. Do ich przyrządzenia będziemy potrzebować: czubatej łyżki Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, 2 kromek chleba razowego, po plasterku: szynki, sera żółtego i pomidora, garści rzeżuchy oraz odrobiny soli do smaku. Kromki chleba smarujemy Majonezem Dekoracyjnym WINIARY. Na jednej kromce układamy ser, szynkę i pomidora, a następnie posypujemy ją rzeżuchą i odrobiną soli. Wystarczy jeszcze przykryć naszą kanapkę drugą kromką chleba, lekko docisnąć, przekroić na pół i gotowe! Z taką przekąską w plecaku każde dziecko nie będzie mogło doczekać się przerwy śniadaniowej.
Po więcej inspiracji na smaczne i pożywne przekąski do szkoły, zapraszamy na stronę www.winiary.pl.
* Badanie konsumenckie przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY.
##
WINIARY to marka, która od lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują współczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, majonezy, buliony, sosy, Pomysł na…, dania instant, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych produktów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić posiłek. Na stronie www.winiary.pl panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011, 2012 oraz 2015 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin