21.04.13 Mega Koncert w jasielskiej hali MOSiR

1

Na scenie zagrają takie bandy jak legendarny QUO VADIS (z jaślaninem w składzie), Percival Schuttenbach, Radogost oraz Soundscape.

1

Quo Vadis

2a

Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania, Jarocin , Przystanek Woodstock a także w Kopenhadze na "It's Alive" , gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002.

2

Zespół ma na swoim koncie osiem płyt długogrających, które sprzedały się w łącznej liczbie około 100 tysięcy egzemplarzy i otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych).

{youtube}3uRna8Biy2c{/youtube}

Zespół czynnie wspiera akcję "Muzyka przeciwko rasizmowi". Pod koniec 1997r. ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych. 24.04.1998 odbyły się uroczyste obchody 10-lecia zespołu, na którym byli obecni przedstawiciele władz miasta Szczecina. 19.09.1998 zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz". W lutym 1999 ukazała się kolejna płyta. W chwili obecnej, Quo Vadis pracuje nad materiałem do kolejnej płyty.

www.quovadis.metal.pl

Percival Schuttenbach

3a

Historia grupy Percival Schuttenbach zaczęła się w maju 1999 roku, w Lubinie. Twórczość ich to połączenie podstaw folku, do których dodano elementy muzyki klasycznej oraz trzeci element - ciężkie riffy i przesterowane gitary. Te trzy podstawowe elementy, zmieszane z całą gamą innych "przypraw" muzycznych tworzyły muzykę Percivala, której styl ogólnie można określić jako oscylujący w granicach folk-metalu. Inspiracja zespołu są wątki pogańskie, słowiańskie jak i historyczne. Już na przełomie sierpnia i września 1999 roku nagrali swoje pierwsze demo pt. "Moribuka". Od tej pory zespół rozwijał się i zdobywał uznanie oraz wiele nagród, koncertowali miedzy innymi na Białorusi, Przystanku Woodstock czy Art Rock Fest.

{youtube}9B-rd07hnxg{/youtube}

To wszystko doprowadziło do momentu, gdy Percival Schuttenbach mógł nagrać i wydać swoją pierwszą oficjalną płytę pod tytułem "Reakcja Pogańska". Płyta ta skupia w sobie wszystkie doświadczenia - muzyczne i pozamuzyczne - które zdobyli muzycy Percivala Schuttenbacha w ciągu 10 lat swojej działalności, ale jest równocześnie początkiem nowego etapu w życiu zespołu. Premiera płyty odbyła się podczas imprezy zorganizowanej przez Percivala Schuttenbacha z okazji 10-lecia działalności.

3

Dziś Percival Schuttenbach tworzy nowe projekty, gra koncerty i planuje nagrywanie nowych płyt, ale przede wszystkim wierny jest swojej zasadzie, która stanowi od 10 lat podstawę jego istnienia -zasadę ciągłego rozwoju.

www.percivalschuttenbach.art.pl

Radogost
www.radogost.pl

4

Grupa powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa Radogost wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich. Charyzmatyczne skrzypce, w połączeniu z folkiem, stanowią uzupełnienie metalowych riffów i sekcji rytmicznej oraz znak rozpoznawczy brzmienia zespołu, który stał się prekursorem nowego gatunku – Slavi Metalu. Zespół ma na koncie wiele koncertów w kraju i za granicą oraz cztery wydane albumy.

{youtube}FQRpm0nUsMY{/youtube}

Soundscape

logo

Początki SOUNDSCAPE datują się na rok 2008, kiedy to pomysłodawca, główny kompozytor i gitarzysta Krzysiek Siryk (Sacrum, ex-Ciryam) postanowił powołać do życia własny projekt muzyczny oscylujący w rejonach Rock Metal Progressive.

5

{youtube}t7XCNFH0K5U{/youtube}