Witaj na Jasielskim Portalu Informacyjnym

Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Zachowaj zdrowie i dobry humor! Wsiadaj na rower!

1

Idealna forma aktywności fizycznej jaką jest jazda na rowerze to przede wszystkim przyjemność i recepta dla dbających o kondycję fizyczną i figurę.

Jazda na rowerze to jeden z najczęściej wybieranych sportów. Ten dwukołowy przyjaciel człowieka pomaga nam dbać o zdrowie, wygląd, samopoczucie. Zapewniona podczas jazdy gruntowna wentylacja dla organizmu, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Podniesiona w ten sposób nasza sprawność efektuje zadowoleniem z życia.

Poprawiamy kondycję…
Najpopularniejszy pojazd na świecie, używany przez miliony ludzi wpływa na nasze zdrowie i pomaga w odchudzaniu. Wybierając się na rower, zwłaszcza po dłuższej przerwie (zima) musimy się odpowiednio do tego przygotować kondycyjnie. Istnieje jedna bardzo stara i sprawdzona zasada. Lepsza i korzystniejsza dla naszego organizmu będzie jazda sześć razy w tygodniu po 10 minut, niż raz na tydzień po 60 minut. Dlaczego? Nie nadwyrężymy w ten sposób naszego organizmu. Rozpoczynając od wolnego tempa i w miarę upływu czasu zwiększając je poprawimy naszą kondycje i nie obciążymy znacząco organizmu. Stosując tę zasadę zauważymy, iż regularna jazda zwiększy nasze możliwości i pozwoli bez problemów pokonywać większe dystanse i prędkości.
Jazda na rowerze jest sportem wytrzymałościowym. Znaczące nadwyrężenie mięśni podczas treningu może skutkować na drugi dzień zakwasami mięśni. Dolegliwość tą można w pewien sposób zmniejszyć. Ciepła kąpiel, sauna, pływanie są idealne dla nadwyrężonego, przemęczonego organizmu.

2


Z dala od zgiełku. Czyli gdzie tym rowerem jechać? Trasa rowerowa ma istotne znaczenie. Najatrakcyjniejsza, najzdrowsza dla nas będzie wyprawa z dala od zgiełku miasta, jak najdalej od pylących, smrodzących samochodów. Polne, leśne ścieżki będą dla początkującego, jak i zawodowego cyklisty idealne. Nic tak nie uspokaja po ciężkim dniu, tygodniu jak obcowanie z przyrodą. Oddychanie świeżym powietrzem, odpowiednio dobrane tempo jazdy to najlepsza terapia dla człowieka. 

5


Mięśnie rosną, a żołądek robi się pusty. Prowiant rowerzysty… Nie zapominaj o odpowiednim wyżywieniu! Podczas dłuższej wyprawy rowerowej nie możemy zapomnieć o pożywieniu. Świeże owoce, warzywa, woda mineralna pozwolą nam uzupełnić kalorie podczas wyjazdu. Uwaga! Nie należy zbytnio się objadać! Jazda z obciążonym żołądkiem nie należy do przyjemnych. Rowerzysto jedz mniej, ale za to częściej! Dla informacji czytelników liczących kalorie podajemy, iż jazda rowerowa 10 km/h pozwala spalić nam 168 kcal.

6


Jak ubrać się na rower? ,,Cebulka” to idealne rozwiązanie dla rowerzysty. Istotne znaczenie ma bielizna, gdyż ma duże właściwości wchłaniania wilgoci. Rowerzysta powinien być łatwo zauważalny na drodze przez innych użytkowników ruchu. Jaskrawa kolorystyka ubrań sprawdzi się idealnie. Ważne by niezależnie od pogody mieć przy sobie odzienie przeciwdeszczowe. Jazda na rowerze może być uprawiana przez wszystkich.

4


Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i załóż kask! Wytrzymały kask ochroni naszą głowę z każdej strony. Skuteczna walka z cellulitem, spalanie kalorii, przebywanie na świeżym powietrzu, poprawiony wygląd cery to tylko niektóre z zalet jakie niesie za sobą jazda na rowerze. Na dwóch kółkach możemy jechać po zakupy, na piknik. Statystycznie na rowery wsiada coraz więcej ludzi. Może i ty dołączysz do nas?

3


Za tydzień w naszym poradniku pomożemy wybrać odpowiedni model roweru oraz przygotujemy go do jazdy.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków


OSTATNIO KOMENTOWANE

Łukasz
1 dzień 8 hours

Genialny spektakl. Polecam nie tylko dla osób w klimakterium 🙂

Eryk
5 days 3 godzin

Co ludzie mają w głowach by takie rzeczy robić.

Helena
6 days 5 hours

Kostrząb zaatakował wyborców odpowiednio wcześniej niż konkurencja i jest tego efekt

ela
7 days 17 hours

Już nie mogę się doczekać 🙂