wtorek, 03 wrzesień 2013 10:05

Uroczystości na cmentarzu w lesie warzyckim w strugach deszczu

warzyce lasek 7W strugach deszczu odbyła się uroczystość patriotyczno — religijna upamiętniająca 74.rocznicę wybuchu II wojny światowej na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach – Lasek.

Pierwszego września 2013 r., pomimo niesprzyjającej pogody, msza św. za ojczyznę i poległych zgromadziła okolicznych mieszkańców i rodziny poległych. Przybyli także uczniowie ZS Warzyce, poczty sztandarowe, strażacy i kombatanci.

warzyce lasek 1

warzyce lasek 2

Harcmistrz Jacek Smolik z I szczepu „Orląt” im. Janka Bytnara – Rudego odczytał apel poległych a harcerze zaciągnęli wartę honorową przy pomniku, gdzie złożono kwiaty.

warzyce lasek 3

warzyce lasek 5

warzyce lasek 4

Na koniec odbył się koncert pieśni religijno – patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.

Gmina Jasło