Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 19 styczeń 2018 08:43

Kto zabił Halinę G.? Jest akt oskarżenia!

Jest akt oskarżenia Janusza G.Od sierpnia 2014 roku prowadzone jest śledztwo w sprawie zaginięcia i zabójstwa Haliny G. z Jasła.Halina G., 52-letnia mieszkanka Jasła, ostatni raz była widziana w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, tj. Jasło ul. 17 Stycznia, we wtorek 5 sierpnia 2014 r., około godz. 21.

W dalszym ciągu nie odnaleziono ciała Haliny G. Prokuratura Okręgowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, zarzut przestępstwa zabójstwa i naruszenia zakazu zbliżania się został postawiony Januszowi G. Przypomnijmy, że w 2012 roku Sąd Rejonowy w Jaśle wyrokiem skazał Janusza G. i m.in. orzekł zakaz zbliżania się.
- Postawiony zarzut dotyczy tego, że w dniu 5 sierpnia 2014 roku, nie stosując się do tego zakazu zbliżania, oskarżony wszedł do domu pokrzywdzonej i tam ją zaatakował, zadając jej co najmniej jeden cios ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, powodując w ten sposób obrażenia jej ciała skutkujące zgonem, a następnie ciało wywiózł i ukrył w nieustalonym miejscu – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Beata Piotrowicz.

 

Jak informuje rzecznik prokuratury oskarżony jednym czynem zrealizował znamiona dwóch przestępstw. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nie krótszą od 8 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności oraz dożywotniego pozbawienia wolności. Za przestępstwo z art. 244 kk tj. zakazu zbliżania się do określonych osób, przewidziana jest kara od 3 miesięcy do lat 5.

 

O sprawie pisaliśmy:

1. Rutkowski o krok do rozwiązania tajemniczego zaginięcia Haliny Gorczycy z Jasła. Wizyta u byłego męża kobiety przełomem w śledztwie?

2. Zwłoki pielęgniarki ukryte w podziemnych kanałach pod złomowiskiem?

3. Krzysztof Rutkowski: Auto kluczem do rozwiązania zagadkowego zaginięcia w Jaśle

4. Krzysztof Rutkowski podejmuje działania w sprawie zaginionej Haliny Gorczycy

5. Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Jasła

6. Krew znaleziona w samochodzie należy do Haliny G.

7. Zaginięcie kobiety. Czy mogła paść ofiarą przestępstwa?


red.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas