wtorek, 09 luty 2016 12:09

Miasto chce przejąć były budynek dworca kolejowego wraz z działkami Wyróżniony

Miasto chce przejąć były dworzec kolejowy wraz z działkamiWłaścicielem nieruchomości są Polskie Koleje Państwowe, które na mocy mającego zajść porozumienia przekażą nieodpłatnie budynek wraz z działką, na której stoi. Pozostałe grunty, którymi zainteresowane jest miasto, zostaną nabyte odpłatnie.Jak się okazuje miasto Jasło nie jest jedynym samorządem gminnym, któremu zależy na przejęciu majątku od PKP. Podobne działania podejmuje wiele samorządów. Władze Jasła mają pomysł jak efektywnie zagospodarować ten teren, który na dzień dzisiejszy nie jest zbyt urokliwy - szaro, buro i ponuro rzec można.

- Chcemy teren położony wzdłuż linii kolejowej, działkę od dworca w kierunku ronda oraz sam budynek nabyć nieodpłatnie - mówi Ryszard Pabian.
Burmistrz podkreśla, że nabyte nieodpłatnie oraz zakupione działki będą miały w dalszym ciągu przeznaczenie komunikacyjne. Miasto jest na etapie końcowym opracowywania porozumienia. Potrzebna jest również zgoda Rady Miejskiej oraz Ministra na tego typu przekazania.
Pomysł na zagospodarowanie tego terenu to przede wszystkim utworzeniem centrum komunikacyjnego w Jaśle.
Kwota jaką miasto będzie musiało wydać na zakup działek to około 300 tys. złotych.

red.

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # bo brzydko 2016-02-09 13:42
W końcu ktoś zrobi z tym obskurnym budynkiem pożądek. Mam nadzieję że zrobią i znajdą rozwiązania na miarę współczesności bo na chwilę obecną zatrzymaliśmy się w epoce kamienia łupanego. Dworzec powinien być zadbany i funkcjonalny
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # Juras 2016-04-25 08:38
mam też nadzieję że miasto nie odsprzeda panu R. budynków i nie powstanie nowa "galeria przy torach".
Brak porządnego gospodarza doprowadza Jasło do wyludniania i już za parę lat pozostaną tylko bezrobotni i emeryci. czas pomyśleć o zakładach PRODUKCYJNYCH !!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin