piątek, 16 sierpień 2013 07:48

Dożynki Gminne w Kołaczycach Wyróżniony

Dożynki Gminne w KołaczycachMszą świętą w intencji rolników i korowodem z wieńcami rozpoczęły się Kołaczyckie Dożynki Gminne. FOTORELACJA

To największe w roku święto rolników będące jednocześnie ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone jest po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów. W Kołaczycach zgromadziło się liczne grono nie tylko rolników, dla których zorganizowano mnóstwo atrakcji i konkursów.

Dożynki Gminne w Kołaczycach

Niezwykle ważnym elementem Dożynek stała się prezentacja wieńców dożynkowych. Arcydzieła te wykonane były misternie i prezentowały się znakomicie. Dla dzieci zorganizowano liczne atrakcje. Każdy z obecnych znalazł coś dla siebie.

Dożynki Gminne w Kołaczycach

Dożynki to także okazja do zapoznania się z twórczością ludową i produktami regionalnymi. Dla smakoszy czekały rarytasy na specjalnie przygotowanych stołach.
Gminne Święto Plonów to nie tylko tradycyjne obrzędy dożynkowe, to również bogaty program rozrywkowy. Uczestników Dożynek zabawiała kapela „Pogórzanie”. Imprezę dożynkową zwieńczył występ gwiazdy wieczoru ,,Don Vasyl” oraz zespołu ,,Taura”.

Dożynki Gminne w Kołaczycach

W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, zaproszeni goście oraz cała społeczność gminna.

Anna Dziura