środa, 05 czerwiec 2013 19:43

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Jasło – finał krajowy Wyróżniony

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Dzisiaj, kilka minut po godzinie 9 uroczyście rozpoczął się Finał Krajowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. FOTORELACJA

W Jaśle powitano delegacje szkolne z województw całej Polski, które przystąpiły do rywalizacji na najlepszą drużynę i zawodnika.
Dostojni Goście, Szanowni Uczestnicy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przypadł mi zaszczyt uroczystego otwarcia finału krajowego Jasło 2013. Proszę o kontynuowanie ceremonii otwarcia przez sekretarza komitetu organizacyjnego turnieju, pana Józefa Biernackiego (…) Dla nas to jest ogromny zaszczyt, że po raz pierwszy na Podkarpaciu, po raz pierwszy w Jaśle możemy gościć Was uczestników niezwykle ważnego turnieju, który kształtuje pewne postawy, uczy zachowań na drodze, jednym słowem robi wiele dobrego dla społeczeństwa w komunikacji. Za chwileczkę przejdziecie Państwo na teren ZSM nr 3, gdzie na miasteczku ruchu drogowego odbędą się konkurencje. Mam nadzieję, że ten obiekt oraz to co zobaczycie w Jaśle zapadnie wam w pamięci, jako te miejsca do których warto wracać, bo są ciekawe – mówił burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zdrowej i udanej rywalizacji uczestnikom i ich opiekunom życzył m.in. Zbigniew Kogut (członek zarządu głównego polskiego związku motorowego).
Bezpośrednio po ceremonii otwarcia miał miejsce przemarsz ulicami miasta na teren Miasteczka Ruchu Drogowego.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym składa się z czterech etapów: rozwiązywania testu z przepisów ruchu drogowego, toru przeszkód, miasteczka rowerowego i udzielania pierwszej pomocy.

Anna Dziura