Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 30 marzec 2022 11:00

Umowy na dzierżawę obwodów łowieckich polnych podpisane

Podpisanie umów na dzierżawę obwodów łowieckich polnychW sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, 28 marca br.,


na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie oraz Tarnowie, Starosta Jasielski Adam Pawluś podpisał umowy na wydzierżawienie obwodów łowieckich dla siedmiu kół łowieckich, które posiadają obwody łowieckie na terenie Powiatu Jasielskiego.

Na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie wydzierżawiono obwody łowieckie dla:

- Koła Łowieckiego Jedność w Kołaczycach,

- Koła Łowieckiego Sokół w Jaśle,

- Koła Łowieckiego Jarząbek w Jaśle,

- Koła Łowieckiego Magura w Pielgrzymce,

- Koła Łowieckiego Gwardia w Jaśle.

Natomiast na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie wydzierżawiono dwa obwody Koła Łowieckiego Szarak w Szerzynach.

Umowy dzierżawy zostały zawarte na okres 10 lat – do dnia 31.03.2032 roku.

Przed zawarciem umów Starosta Jasielski zwrócił się o opinię w sprawie wydzierżawienia obwodów do Wójtów, Burmistrzów oraz Podkarpackiej Izby Rolniczej z siedzibą w Trzebownisku – wszystkie opinie były pozytywne.

Wydzierżawienie obwodów łowieckich wynika z nowego podziału województwa podkarpackiego na obwody łowieckie - Uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego nr XXVIII/477/20 z dnia 26.10.2020 roku, w Sprawie Podziału Województwa Podkarpackiego na Obwody Łowieckie oraz zaliczenia ich do kategorii.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas