Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 07 marzec 2022 10:11

Blisko milion uchodźców przyjęto w Polsce

Polska przyjęła blisko milion uchodźcówGranicę z Polską przekroczyło już ponad 964 tys. ludzi.


- Pomagacie z sercem, a to najważniejsze - powiedział Filippo Grandi - wysoki komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) w trakcie rozmowy z wojewodą Ewą Leniart.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, a co się z nią wiąże – rozpoczęcia kryzysu migracyjnego – sytuację w rejonach przygranicznych monitorują przedstawiciele UNHCR.

– Jesteśmy przygotowani do tego, że ten proces będzie trwał długo. Wiemy, że najpewniej zaistnieje potrzeba zapewnienia większej rotacji służb, ale taki scenariusz zakładaliśmy – mówiła w rozmowie z wysokim komisarzem Ewa Leniart.

Wojewoda rozmawiała także z wójtem gminy Medyka, który zasygnalizował, że magazyny punktu recepcyjnego są wypełnione i dalsze przyjmowanie darów stwarza logistyczne kłopoty. Te same głosy płyną od samorządów, w których zlokalizowane zostały pozostałe punkty.

Najlepszą formą wsparcia uchodźców jest korzystanie z serwisu: pomagamukrainie.gov.pl. Dzięki tej platformie pomoc w sposób usystematyzowany kierowana jest we właściwe miejsce.

Granicę z Polską przekroczyło już ponad 964 tys. ludzi. Tylko wczoraj województwo podkarpackie przyjęło blisko 70 tys. uchodźców. Ważnym miejscem dla utrzymania płynności ruchu migracyjnego jest dworzec Przemyślu. Każdego dnia odjeżdża stamtąd kilka tysięcy osób.

Polska przyjęła blisko milion uchodźców

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas