Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 18 luty 2022 14:16

Pół miliona złotych dla Jasła z programu Granty PPGR

cyfrowa gminaSprzęt komputerowy o wartości pół miliona złotych trafi do jasielskich dzieci w ramach rządowego programu „Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.


Wniosek złożony przez Miasto Jasło otrzymał wsparcie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Pomoc skierowana jest do dzieci, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali z w Państwowych Gospodarstwach Rolnych (PGR). Po weryfikacji złożonych wniosków, do mieszkańców Jasła trafi 195 sztuk sprzętu komputerowego (162 laptopy, 28 komputerów oraz 5 tabletów). Obecnie czekamy na podpisanie stosownej umowy, następnie odbędzie się procedura przetargowa, a później zakup sprzętu komputerowego.

Ponadto informujemy, że pierwotnie przewidziane stawki 3,5 tys. zł za komputer stacjonarny lub laptop oraz 1,5 tys. zł za tablet zostały obniżone przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

Wartość wniosku złożonego przez Miasto Jasło (po zmianie cen) wynosi dokładnie: 503 tys. 538 zł.

Szczegółowe informacje na temat programu Cyfrowa Gmina dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta w Jaśle pod nr telefonu: 13 44 86 372.

UMJ

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas