REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 23 marzec 2021 09:41

Projekt linii kolejowej Dębica-Jasło

Projekt linii kolejowej Dębica-Jasło100 tys. zł Miasto Jasło przekaże Województwu Podkarpackiemu.


Pieniądze zostaną wykorzystane mu na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Wszystko ma na celu pomóc przy budowie nowej linii kolejowej nr 166 Dębica-Jasło.


Nowa linia kolejowa nr 166 Dębica-Jasło


Rozwój komunikacyjny południowo-zachodniej części województwa jest bardzo ważny, a owa linia ma się do tego przyczynić. Z wstępnych ustaleń wynika, że połączenie ma być linią jednotorową, zelektryfikowaną i przystosowaną do kursów pasażerskich. Wstępne koszty, które oszacowało województwo to 1,5 mld zł.

Starania samorządu Powiatu Jasielskiego linii Dębica – Jasło doprowadziły do tego, że linii nadano oficjalnie numer 166 i została wpisana do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym.
Wybudowanie odcinka kolejowego, który połączy Jasło i Dębicę usprawni komunikację między tymi miastami i skróci czas przemieszczania się chociażby ludzi do zakładów pracy.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin