wtorek, 23 marzec 2021 09:41

Projekt linii kolejowej Dębica-Jasło

Projekt linii kolejowej Dębica-Jasło100 tys. zł Miasto Jasło przekaże Województwu Podkarpackiemu.

Pieniądze zostaną wykorzystane mu na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Wszystko ma na celu pomóc przy budowie nowej linii kolejowej nr 166 Dębica-Jasło.

Nowa linia kolejowa nr 166 Dębica-Jasło

Rozwój komunikacyjny południowo-zachodniej części województwa jest bardzo ważny, a owa linia ma się do tego przyczynić. Z wstępnych ustaleń wynika, że połączenie ma być linią jednotorową, zelektryfikowaną i przystosowaną do kursów pasażerskich. Wstępne koszty, które oszacowało województwo to 1,5 mld zł.

Starania samorządu Powiatu Jasielskiego linii Dębica – Jasło doprowadziły do tego, że linii nadano oficjalnie numer 166 i została wpisana do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym.
Wybudowanie odcinka kolejowego, który połączy Jasło i Dębicę usprawni komunikację między tymi miastami i skróci czas przemieszczania się chociażby ludzi do zakładów pracy.

Projektowanie stron internetowych Jasło