wtorek, 07 kwiecień 2020 11:16

30 laptopów dla jasielskich szkół w ramach programu „Zdalna szkoła”

laptopMiasto Jasło już pierwszego dnia naboru złożyło wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła”

o dofinasowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożlwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Dzięki uzyskanej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa kwocie 100 tys. zł, kupiono 30 laptopów, które dzisiaj zostały przekazane do jasielskich szkół. - Dyrektorzy placówek już wcześniej informowali nas, w których szkołach pojawiła się konieczność zakupu sprzętu komputerowego. Uwzględniliśmy te prośby i przygotowaliśmy odpowiedni wniosek. Informacja o otrzymaniu środków pojawiła się w piątek, a już dzisiaj, czyli w poniedziałek, możemy przekazać naszym szkołom niezbędny sprzęt – mówi Elwira Musiałowicz- Czech, zastępca burmistrza Jasła.

Projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów rząd przeznaczył 186 mln zł.

laptop 2

Urząd Miasta w Jaśle