poniedziałek, 27 październik 2014 00:00

Przedwyborczy atak hakerów! Wyróżniony

atak hakerowW ciągu ostatnich kilku dni doszło do ataków hakerów na stronę www.miastojaslo.pl. Czy taka akcja może mieć podłoże polityczne?

Jest to ewidentna próba przeszkodzenia w publikowaniu informacji przedwyborczych. W związku z tą akcją redakcja złożyła oficjalne zawiadomienie na policji w celu ścigania i ustalenia sprawcy, bądź sprawców całego zamieszania.

Mamy tutaj do czynienia z naruszeniem kwestii wolności słowa w sieci. Do tej pory strona jasielskiego portalu informacyjnego nie była przedmiotem ataków cyberprzestępców. Sprawa cały czas jest monitorowana zarówno przez zespół redakcyjny jak i prowadzących postępowanie policjantów.
Serwer, na którym do tej pory znajdowały się dane portalu został zablokowany przez hakerów. Ocalałe kopie redakcja zabezpieczyła w celu przekazania odpowiednim służbom zajmującym sie sprawą.

Czy mówimy w tym przypadku o zwykłym zbiegu okoliczności, czy też celowym działaniu zakłócającym funkcjonowanie serwisu na czas wyborów samorządowych?

Do sprawy wrócimy

Anna Dziura