niedziela, 15 czerwiec 2014 02:00

Co z tą Budką?? Trwają Dni Jasła 2014 Wyróżniony

1174Na boisku MOSiR trwają Dni Jasła 2014. Pierwszy dzień atrakcji, koncertów za nami. Wystąpili m.in. Mr. Pollack i Budka Suflera.


Tradycyjnie munduriadą rozpoczęło się sobotnie imprezowanie. Służby mundurowe raz w słońcu, raz w deszczu zmagały się między sobą w konkurencjach sprawnościowych.

DPP 0009


DPP 0013Na estradzie zaprezentowali się również wykonawcy z Jasielskiego Domu Kultury. Publiczność oszalała gdy rozbrzmiały dźwięki Mr. Pollacka.

DPP 0037


DPP 0041Mr. Pollack – to zespół założony w 1989 roku przez dwóch braci Jacka i Grzegorza Polaków, którzy muzyczną edukację rozpoczęli w wieku 7 lat od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojca Justyny Steczkowskiej). Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt. „QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy, co zaowocowało wydaniem płyty „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński. Bracia współpracowali także z angielskim zespołem Real Deal, dzięki czemu powstał kolejny album „Air On 6 Strings”, zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

DPP 0052


DPP 0055


W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za ‘Nieodkryty Talent Gitarowy”. Z kolei w 2011 roku Grzegorz Polak został laureatem Międzynarodowego Konkursu dla Perkusistów Dubai Drum Off 2011, organizowanego przez sieć sklepów muzycznych Melody House w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie w nowowybudowanym Polak Bros Studio zespół pracuje nad nagraniem kolejnej autorskiej płyty(kp – JDK)

budka-suflera


Na zakończenie koncertowała Budka Suflera. Zespół z 40-letnim stażem działalności na scenie zagrał swoje największe przeboje. Nie obeszło się bez niedomówień. Dlaczego nie ma zdjęć z koncertu Budki Suflera? Muzycy w ostatniej chwili nie wyrazili zgody na relacjonowanie koncertu. Czy rzeczywiście mamy do czynienia z kaprysem gwiazdy, a może zwyczajnie to kolejny wymysł Organizatorów Dni Jasła i nieumiejętne konstruowanie umów i negocjowanie jej warunków? 

Anna Dziura

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
-2 # Tomek 2014-06-15 09:46
Dają w pióra jak zawsze
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # jawność 2014-06-15 10:34
Prosimy o udostępnienie skanu umowy między Budką Suflera a organizatorem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # ola 2014-06-15 11:33
No proszę! Prawa mediów oczywiście naszego miasta nie dotyczą. Porażka!!!
Jaslo[cenzura] pewnie robilo zdjęcia z "krzaków" , a podobno wszyscy mieli zgode na fotografowanie. Nikt nie został wpuszczony za barierki, widziałam. Dobrze, że ktoś ma jaja żeby napisać co nieco na temat organizacji , a właściwie jej braku. Brawo.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # janek wisniewski 2014-06-15 11:37
Cytuję ola:
No proszę! Prawa mediów oczywiście naszego miasta nie dotyczą. Porażka!!!
Jaslo[cenzura] pewnie robilo zdjęcia z "krzaków" , a podobno wszyscy mieli zgode na fotografowanie. Nikt nie został wpuszczony za barierki, widziałam. Dobrze, że ktoś ma jaja żeby napisać co nieco na temat organizacji , a właściwie jej braku. Brawo.

Widać tutaj solidarność i bezstronność pewnego, jasielskiego portalu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # puchatek 2014-06-15 11:44
Żaden z portali nie powinien zamieszczać zdjęć tych starych, zmanierowanych pryków, skoro sobie tego nie życzą. Chyba, że działa pod dyktando Urzędu Miasta...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # www.zaleze.com 2014-06-15 12:10
Wniosek do JDK został wysłany:

"Na zasadzie art. 61 Konstytucji Rzeczypospolite j Polskiej, art. 3a Prawa prasowego oraz na podstawie art. 2 w związku z art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej wnoszę o udostępnienie informacji publicznej na adres e-mail w zakresie:

- skan w formie pdf/jpg/bmp, itp. pełnej umowy (wraz z ewentualnymi załącznikami) zawartej przez Jasielski Dom Kultury z grupą muzyczną "Budka Suflera", która wystąpiła na tegorocznych Dniach Jasła dnia 14 czerwca 2014 r.

Uprzejmie proszę o niezwłoczną odpowiedź na powyższy wniosek."
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # jas 2014-06-15 13:53
Cytuję janek wisniewski:
Cytuję ola:
No proszę! Prawa mediów oczywiście naszego miasta nie dotyczą. Porażka!!!
Jaslo[cenzura] pewnie robilo zdjęcia z "krzaków" , a podobno wszyscy mieli zgode na fotografowanie. Nikt nie został wpuszczony za barierki, widziałam. Dobrze, że ktoś ma jaja żeby napisać co nieco na temat organizacji , a właściwie jej braku. Brawo.

Widać tutaj solidarność i bezstronność pewnego, jasielskiego portalu.

Co się dziwić. Przecież to amatorzy
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # janek wisniewski 2014-06-15 15:01
W naszym mieście jakikolwiek przejaw profesjonalizmu jest niestety źle postrzegany. Żyjemy w mieście złudzeń, gdzie większość udaje, że wszystko jest w porządku -nawet jeśli ewidentnie nie jest.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # xxx 2014-06-15 15:06
Cytuję www.zaleze.com:
Wniosek do JDK został wysłany:

"Na zasadzie art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 3a Prawa prasowego oraz na podstawie art. 2 w związku z art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej wnoszę o udostępnienie informacji publicznej na adres e-mail w zakresie:

- skan w formie pdf/jpg/bmp, itp. pełnej umowy (wraz z ewentualnymi załącznikami) zawartej przez Jasielski Dom Kultury z grupą muzyczną "Budka Suflera", która wystąpiła na tegorocznych Dniach Jasła dnia 14 czerwca 2014 r.

Uprzejmie proszę o niezwłoczną odpowiedź na powyższy wniosek."


Ciekawe jaka będzie odpowiedź! Proszę się nią podzielić :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # www.zaleze.com 2014-06-16 20:59
Cytuję xxx:

Ciekawe jaka będzie odpowiedź! Proszę się nią podzielić :)


Nie omieszkamy. Wszystko będzie na stronie www.zaleze.com
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # to-masz 2014-06-18 14:22
Budka suflera . . . cóż mieli grać 2h a zagrali 1h20min. Ciekawe dlaczego? Jak sie nie czujją na siłach to niech biorą 1h grania i wynagrodzenie za 1h. Zakaz emitowania koncertu i zdjęć? Wstydzą się grania w mniejszych miastach? Nie bardzo rozumiem,wielki e gwiazdy . . . jak się tak wysoko noszą to nie powinni się w ogóle pojawiać w Jaśle , ale kaskę zgarneli nie mała. Ich zachowanie a raczej brak na tym koncercie było marne,tak jakby chcieli odpierniczyć to na szybko i koniec. Nigdy ich nie lubiłem a teraz wiem dlaczego . . . .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # ryś 2014-06-18 16:46
Cytuję to-masz:
Budka suflera . . . cóż mieli grać 2h a zagrali 1h20min. Ciekawe dlaczego? Jak sie nie czujją na siłach to niech biorą 1h grania i wynagrodzenie za 1h. Zakaz emitowania koncertu i zdjęć? Wstydzą się grania w mniejszych miastach? Nie bardzo rozumiem,wielkie gwiazdy . . . jak się tak wysoko noszą to nie powinni się w ogóle pojawiać w Jaśle , ale kaskę zgarneli nie mała. Ich zachowanie a raczej brak na tym koncercie było marne,tak jakby chcieli odpierniczyć to na szybko i koniec. Nigdy ich nie lubiłem a teraz wiem dlaczego . . . .


Widzisz, ja ich lubiłem, ale po tym koncercie zmienił się nieco mój stosunek do nich. Nie tylko dlatego, że zagrali za krótko. Skoro koncert skończył się wcześniej to powinni przynajmniej autografy rozdawać, a oni uciekli i nikt z fanów autografu nie dostał.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # to-masz 2014-06-18 18:26
To potwierdza co pisałem, olewają taką publikę . . . mało widowiskowy koncert? Tacy niby szczerzy artyści a jednak jest inaczej. To widać właśnie po takim zachowaniu. Jak chcą grać dla dużej publiczności,na wielkich scenach to proszę bardzo. Jednak jak się koncertuje w mieście które ma 38tys. mieszkańców to niech nie robią łaski. Grają dla 5tys czy 50ciu to normalne. Jak się mają za takie gwiazdy Opola itp. scen to niech nie pokazują się na takiej prowincji i zadupiu bo takie mam odczucie,takie robią wrażenie. Cugowski jak nie mowa,zero kontaktu z ludzmi. Tak sie nie gra koncertów. Dla mnie porażka.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # ryś 2014-06-19 15:41
Zgadzam się z Tobą, właśnie tak to wygląda.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # zaleze.com 2014-07-04 21:14
Cytuję xxx:
Cytuję www.zaleze.com:
Wniosek do JDK został wysłany:

"Na zasadzie art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 3a Prawa prasowego oraz na podstawie art. 2 w związku z art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej wnoszę o udostępnienie informacji publicznej na adres e-mail w zakresie:

- skan w formie pdf/jpg/bmp, itp. pełnej umowy (wraz z ewentualnymi załącznikami) zawartej przez Jasielski Dom Kultury z grupą muzyczną "Budka Suflera", która wystąpiła na tegorocznych Dniach Jasła dnia 14 czerwca 2014 r.

Uprzejmie proszę o niezwłoczną odpowiedź na powyższy wniosek."


Ciekawe jaka będzie odpowiedź! Proszę się nią podzielić :)


Odpowiedzi zgodnej z wnioskiem nie było, stąd skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjne go w Rzeszowie:

http://www.zaleze.com/skarga-na-bezczynnosc-dyrektora-jasielskiego-domu-kultury-zlozona-do-wsa-w-rzeszowie/
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # jasło 2014-08-05 00:18
Nieudostępnieni e informacji publicznej (skanu umowy z "Budką Suflera") przez Jasielski Dom Kultury, skarga na bezczynność i wniosek o wymierzenie grzywny złożone do WSA:

http://www.zaleze.com/nieudostepnienie-informacji-publicznej-przez-jasielski-dom-kultury-skarga-na-bezczynnosc-zlozona-do-wsa-i-wniosek-o-wymierzenie-grzywny/
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Tomek 2014-08-05 08:40
A jednak dało się ! Brawo dla redakcji zaleze.com za odwagę !
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # jasło 2014-08-05 18:11
Nieudostępnieni e informacji publicznej przez Jasielski Dom Kultury, skarga na bezczynność i wniosek o wymierzenie grzywny złożone do WSA

http://www.zaleze.com/nieudostepnienie-informacji-publicznej-przez-jasielski-dom-kultury-skarga-na-bezczynnosc-zlozona-do-wsa-i-wniosek-o-wymierzenie-grzywny/
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi