Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Zespół Ratunkowy PCPM na Woodstocku

DSC 0089Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock o bezpieczeństwo uczestników po raz pierwszy zadba Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Na festiwalu organizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku bawi się kilkaset tysięcy osób.
Dzięki połączeniu sił z firmą Off Road Rescue Team, instruktorzy Zespołu Ratunkowego PCPM zapewnią ambulans terenowy do patrolu, który pozwoli na szybką interwencję medyczną na miejscu wydarzenia. Dla właściwej koordynacji działań zespoły ratunkowe obecne podczas festiwalu wspólnie skonstruowały odpowiedni system pracy, mający na celu sprawne przeprowadzenie potencjalnych akcji ratunkowych.
- Opieka medyczna stanowi podstawowy element masowych imprez. Czynności medyczne w tym wypadku oscylują głównie wokół działań segregacyjnych oraz zaopatrzeniowych, możliwych do wykonania w warunkach polowych. – mówi Michał Wieczorek, szef Zespołu Ratunkowego PCPM. – Nasza obecność podczas Przystanku Woodstock, a tym samym bezpieczeństwo jego uczestników możliwe jest dzięki wsparciu Kulczyk Foundation, Polskich Linii Lotniczych LOT,
T-Mobile Polska oraz licznych firm farmaceutycznych, którzy wspierają nas przekazując środki finansowe i medyczne – dodaje.
Tegoroczny, dwudziesty już Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia. W poprzedniej edycji festiwalu bawiło się pół miliona fanów muzyki rockowej.

POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ (PCPM) jest organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000259298), udzielającą pomocy humanitarnej i rozwojowej na świecie oraz pomagającą ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych - zarówno konfliktów zbrojnych, jak i klęsk żywiołowych. Fundacja została powołana, by łagodzić następstwa kryzysów humanitarnych oraz umożliwiać ich ofiarom otrzymywanie pomocy z Polski. PCPM niesie pomoc humanitarną sześciu tysiącom uchodźców syryjskich w północnym Libanie oraz realizuje szereg projektów pomocy rozwojowej w takich krajach jak Etiopia, Gruzja, Tadżykistan oraz na obszarze Autonomii Palestyńskiej.

Zespół Ratunkowy PCPM jest grupą doświadczonych ratowników medycznych i lekarzy, gotowych do ruszenia z pomocą w ciągu 24 godzin. Został on stworzony z myślą o niesieniu pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi lub huragany. Zespół składa się z ponad 50 ratowników medycznych i lekarzy, z których wielu ma doświadczenie w pracy w krajach Afryki i Azji.

(PCPM)

50000 Pozostało znaków