Tragiczny wypadek autobusu z kibicami

miastojaslo.pld

2 ofiary śmiertelne, ponad 20 rannych, w tym część ciężko, to tragiczne skutki wypadku do jakiego doszło pod Włocławkiem. Autobusem jechali kibice Legii Gdańsk.

W chwili obecnej na miejscu pracują policjanci, strażacy i prokuratura. Te służby wyjaśnią co wydarzyło się około godziny 4 rano na drodze krajowej nr 91. Autobus przewożący kibiców wpadł w poślizg, przewrócił się i wypadł z drogi. Ranni przewiezieni zostali do szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Warunki pogodowe mogły mieć wpływ na to co się stało, ale dokładnie przeprowadzone dochodzenie wyjaśni przyczyny wypadku.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar z kibicami z Gdańska, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał na lewe pobocze, przejechał przez rów i wywrócił się w polu. Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby zginęły na miejscu - informujeMałgorzata Marczak, rzeczniczka włocławskiej policji.
Komunikat do kierowców by jechali bardziej cierpliwie, z odpowiednio dostosowaną do warunków na drodze prędkością. Mimo odśnieżenia, droga jest śliska.
Mimo zmiażdżonego przodu autobusu kierowca przeżył, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Śmierć poniosło dwóch pasażerów.
Na chwilę obecną wiemy, ze 10 osób jest w stanie ciężkim w szpitalach, pozostali są pod opieką lekarzy w trzech placówkach medycznych we Włocławku.

Anna Dziura