Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Startuje II Kongres Profesjonalistów IT

KONGRES-IT-LOGO

Praktyczne zastosowanie nowych technologii.

Czy polskie firmy potrafią wykorzystać potencjał systemów ICT (Information and Communication Technology)? Jak rozwiązania informatyczne zmieniają oblicze biznesu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań pojawią się podczas II Kongresu Profesjonalistów IT. Wydarzenie, które organizuje Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, odbędzie się 14 maja br. w Hotelu Rzeszów.

Dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces, wytyczają trendy i stają się liderami w branży, podczas gdy inne wciąż pozostają daleko w tyle? Obecnie innowacyjność przedsiębiorstwa jest czymś więcej niż tylko nowym produktem. To wizja zarządzania firmą, bazująca na systemach ułatwiających funkcjonowanie oraz będących wsparciem także dla jego klientów i partnerów. Okazuje się jednak, że mnogość informatycznych narzędzi może sprawiać problemy, a pytania o właściwe ich zastosowanie często pozostają bez odpowiedzi. Dyskusje o tym, jak skutecznie wdrażać nowoczesne technologie podejmą uczestnicy II Kongresu Profesjonalistów IT.

Innowacje przyszłością biznesu
W dniu 14 maja br. branża ICT z całej Polski ponownie zgromadzi się w stolicy Podkarpacia. Kolejna edycja tego wydarzenia dedykowana jest kadrze zarządzającej firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego. Tym razem dyskusje uczestników skoncentrowane będą wokół praktycznych aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii. Jak zapowiadają organizatorzy – Kongres będzie płaszczyzną spotkania dwóch światów – ekspertów, którzy tworzą systemy IT oraz praktyków wykorzystujących je na co dzień. Temat przewodni tegorocznej konferencji brzmi: Praktyczne zastosowanie nowych technologii.

Idea wydarzenia
W programie konferencji znalazły się wystąpienia plenarne praktyków biznesu i fachowców zawodowo zajmujących się IT oraz debata z ich udziałem. – Osoby odpowiedzialne za informatyzację organizacji powinny znać najnowsze rozwiązania i umiejętnie je stosować. Kongres Profesjonalistów IT to inicjatywa, która ma przybliżyć nowości w branży IT, a uczestników wyposażyć w przydatną wiedzę i inspiracje – zarówno przez bezpośredni kontakt z ekspertami, jak i ich prezentacje – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT. Poza możliwością poznania trendów z branży, udział w wydarzeniu to także okazja do nawiązania kontaktów z osobami, które tworzą oprogramowania, nowoczesne systemy i chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Przypomnijmy, pierwsza edycja Kongresu zgromadziła przeszło 270 osób – ekspertów i sympatyków nowych rozwiązań. Więcej informacji na temat Kongresu Profesjonalistów IT: http://www.kongresprofesjonalistowit.pl

Patrycja Wilczyńska, Specjalista ds. media relations, Exacto Sp. z o.o.

50000 Pozostało znaków