Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej apeluje o wsparcie dla uchodźców syryjskich w Libanie

wsparcie dla uchodźców syryjskich w Libanie

Według najnowszych danych na terenie 4-milionowego Libanu przebywa już łącznie ponad 1 milion uchodźców z Syrii.

Syryjczycy przebywający nielegalnie na terenie Libanu nie mogą podjąć pracy, ani otrzymać prawa stałego pobytu. Ze względu na brak dochodu stają w obliczu ogromnych trudności finansowych oraz prawdziwej walki o przetrwanie. 

wsparcie dla uchodźców syryjskich w Libanie


wsparcie dla uchodźców syryjskich w Libanie


Od lipca 2012 r. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) realizuje w Libanie projekt pomocowy finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, a wcześniej przez struktury ONZ. Celem tego projektu jest wsparcie kosztów zakwaterowania w Libanie dla uchodźców z Syrii. W ramach projektu finansowane są również remonty, które mają poprawić warunki mieszkaniowe i przygotować pomieszczenia do zimy, a także we współpracy z lokalnymi władzami i organizacjami pozarządowymi przygotowywane są obecnie place zabaw dla dzieci uchodźców syryjskich. 

PCPM pomaga obecnie ponad 600 rodzinom czyli ponad 2800 uchodźcom przebywających w libańskich miejscowościach położonych od 1 do 8 km od granicy syryjskiej w okolicy miasta Qubayat.
PCPM pragnie również wesprzeć dzieci uchodźców i zapewnić im materiały edukacyjne oraz pomoce szkolne i tym samym pomóc im w rozpoczęciu nauki. Wsparcia dla dzieci można udzielić wpłacając dowolną kwotę na konto PCPM: 90 1140 0000 0000 5228 6800 1021.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)


 

50000 Pozostało znaków