Mistrz świata z wizytą w urzędzie

Rafał Wilk złoty medalista w para-kolarstwie w kanadyjskim Baie-Comeau spotkał się w obecności podkarpackich dziennikarzy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem i Członkiem Zarządu Bogdanem Romaniukiem odpowiedzialnym za sport na Podkarpaciu.

Polski zawodnik był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.
Podczas spotkania zaprezentowano film z mistrzostw świata w Kanadzie pokazujący zmagania naszego rodaka na trasie. Sam mistrz świata dzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami z udziału w mistrzostwach, opowiadając o swoich codziennych przygotowaniach. Wyraził także swoją wdzięczność za wsparcie finansowe ze strony marszałka

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

„Bez tej pomocy nie mógłbym profesjonalnie przygotować się do tych mistrzostw. Musiałbym się zastanawiać, czego sobie odmówić, bo takie przygotowania wiążą się z ogromnymi kosztami, a tak mam komfort psychiczny, że mogę pojechać na zgrupowanie, w góry, czy w inne miejsca, gdzie mogę spokojnie trenować".
Marszałek Władysław Ortyl i Członek Zarządu Bogdan Romaniuk pogratulowali panu Rafałowi świetnych sportowych wyników.

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

„Cieszymy się, że Rafał Wilk zdobywając mistrzostwa świata jest ambasadorem Podkarpacia w świecie. Pieniądze, które w niego inwestujemy – choć uważam, że stosunkowo skromne – są dobrze wydane i przynoszą nam dobre efekty promocyjne" – mówił na spotkaniu marszałek Władysław Ortyl.
Członek Zarządu Bogdan Romaniuk zapewniał z kolei o wsparciu finansowym pana Rafała przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

„Patrząc na te wszystkie sportowe osiągnięcia naszego rodaka, zaproponowaliśmy podwyższenie kwoty do 50 tys. zł dla pana Rafała w przyszłorocznym budżecie województwa. Jestem przekonany, że te środki pozwolą panu Rafałowi dobrze przygotować się do kolejnych sportowych przedsięwzięć, dzięki czemu w przyszłym roku ponownie będzie mógł powalczyć o najwyższe miejsce na podium" – mówił Członek Zarządu Bogdan Romaniuk.

Rafał Wilk od 2010 roku zdobywa zaszczytne tytuły i miejsca na podiach wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. W 2012 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie zdobył między innymi I miejsce w jeździe na czas oraz I miejsce ze startu wspólnego. Dwa złote medale przywiezione ostatnio z Kanady są dopełnieniem w karierze pana Rafała i kolejnym dowodem na to, że sport jest jego prawdziwą pasją.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe
Samorząd Województwa Podkarpackiego

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.