III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery - 21 marca 2024 roku - hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, przy ul. Sikorskiego 15. FOTORELACJA

Targi Pracy, Edukacji i Kariery w Jaśle

Bezrobocie w powiecie jasielskim to temat, nad którym warto się pochylić, a zorganizowane targi miały za zadanie między innymi wspomóc w procesie podjęcia zatrudnienia, czy też zmiany dotychczasowej pracy. Uczestnicy zapoznali się z oczekiwaniami i wymogami rynku pracy, jak również uzyskali informacje o możliwości podniesienia, jak i zdobywania nowych doświadczeń i kwalifikacji.

W Jaśle spotkali się uczniowie, pośrednicy, bezrobotni i pracodawcy

- Chcemy pokazać potencjały, które mamy, a takimi na pewno są przedsiębiorcy. Te targi to przede wszystkim możliwość spotkania, zapoznania się z tym, co na naszym terenie funkcjonuje -mówi burmistrz Jasła Ryszard Pabian. Są tu nie tylko przedsiębiorcy. Wystawiły się również uczelnie funkcjonujące na naszym terenie, instytucje związane z biznesem, ZUS, urząd pracy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – dodaje.
Na targi może przyjść młodzież, by porozmawiać, dowiedzieć się, jaka działalność jest prowadzona w tych firmach, które przedstawiają dziś swoją ofertę. Pozwala to między innymi zastanowić się nad kierunkiem studiów. Te uczelnie, które wystawiają się w ramach III Jasielskich Targów to tak naprawdę najbliżej położone nas instytucje, z których korzysta wielu mieszkańców Jasła – podkreśla burmistrz miasta Jasła.

Burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian

Młodzi na targach pracy w Jaśle

Niewątpliwy atut zorganizowanych w Jaśle targów to ogromny udział młodych ludzi, którzy mieli możliwość poznania oczekiwań przyszłych pracodawców, jak również określenia kierunku swojej kariery zawodowej. Liczne dyskusje na temat możliwości, rozwoju zdecydowanie pomogły zrozumieć tematykę szans, ale i zagrożeń, z jaki borykają się osoby poszukujące pracy. Na targach wystawili się przedstawiciele 20 firm.

- Są to firmy z różnych branż. Przeważnie ze szczebla dużego i średniego. Myślę, że te firmy, które z nami są, pokazują szeroki potencjał jasielskiego rynku pracy. Poprzez te targi chcemy przybliżyć młodym ludziom, jak i tym, którzy już pracują i planują wrócić do Jasła, to, jak duży ma ono potencjał – mówi Maciej Pętlak, wiceprezes zarządu, dyrektor biura Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Mam sygnały, że po poprzednich edycjach, w firmach pojawiły się perełki -dodaje. W tym roku chcieliśmy postawić na lepszą promocję dla osób pracujących, poszukujących pracy, dla osób dorosłych-podkreśla wiceprezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. stanowiska doradcze, indywidualne konsultacje, CV Point oraz aktualne oferty pracy.

Bezrobotni dyskutowali z pracodawcami

Na targach pojawiły się również osoby długotrwale bezrobotne, poszukujące aktualnie pracy.

Możliwość swobodnej rozmowy daje okazje do wnikliwej analizy ofert, jak i rozwiania wątpliwości. To również dla pracodawców szansa na poznanie kandydatów na pracowników.

Jakich specjalistów poszukują pracodawcy?

Na jasielskich targach znalazło się sporo ofert dla handlowców, operatorów maszyn i urządzeń, czy też elektryków. Osoby bezrobotne miały okazję porozmawiać również z przedstawicieli instytucji rynku pracy.
Targi mają za zadanie pomóc osobom zainteresowanym, w podjęciu zatrudnienia, ale również i możliwości zmiany dotychczasowego.

Spotkanie młdych z przedsiębiorcami na targach w Jaśle

III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery były wydarzeniem pełnym inspiracji oraz okazją do poznania nowych firm, możliwości zawodowych, jak i ofert edukacyjnych.
Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery realizowane zostały w ramach przedsięwzięcia Dni Przedsiębiorczości w projekcie „Jasło – moje miasto, mój dom”, które finansowane jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

red.