Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Szpital Specjalistyczny w Jaśle wdraża system e-usług
Featured

E-usługi w szpitalu w Jaśle na najwyższym poziomie

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle zrealizowano inwestycję, mającą na celu podniesienie efektywności i dostępności e-usług w tej placówce.

- Ten projekt zwiększa przede wszystkim bezpieczeństwo informatyczne, bezpieczeństwo danych. Dzisiaj wiemy, jak to jest bardzo ważne i istotne -mówi Beata Trzop, dyrektor szpitala. Ponadto zwiększamy dostępność do świadczeń medycznych poprzez e-usługi – podkreśla.

 

Beata Trzop, dyrektor szpitala w Jaśle
Pacjenci mogą rejestrować się poprzez strony internetowe, aplikacje w telefonie. To naprawdę duża dogodność dla pacjentów i apeluję o to, żeby pacjenci z tego korzystali – dodaje dyrektor szpitala. System daje możliwość przypomnienia o wizycie lub odwołanie wizyty, gdy zachodzi taka konieczność.


Dane pacjentów bezpieczne w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle-Uważamy, że bezpieczeństwo informatyczne, bezpieczeństwo danych, jak i możliwości wynikające z szybszej rejestracji, a co za tym idzie, lepszych usług e-zdrowie jest ważne. Szpital jasielski odpowiada na te potrzeby. Pragnę zaapelować, abyście Państwo rejestrowali się poprzez e-usługi i korzystali z tych możliwości- mówi Beata Trzop, dyrektor szpitala.

 

,,Poprawa dostępności do opieki medycznej poprzez modernizację i rozwój e-usług Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” PSIM II – projekt dofinansowany w ramach środków z Instrumentu REACT-EU Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

Celem projektu jest poprawa dostępu do informacji medycznej dla mieszkańców oraz wykorzystanie nowych, bardziej funkcjonalnych e-usług. Zrealizowany projekt wpłynął na poszerzenie infrastruktury informatycznej. W ramach tej inwestycji zostały zakupione licencje, oprogramowania, sprzęt komputerowy (serwery, czytnik kodów kreskowych, drukarki opasek, zasilacze itp.) Serwerownia została wyposażona w System Gaszenia Gazem.

 

Całkowita wartość projektu to 2 626 341,44 zł, z czego dofinansowanie z RPO WP 2014-2020 wyniosło 1 727 679,46 zł. Kwotę 898.661,98 zł szpital jasielski pokrył z własnych środków.

 

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków