Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Most na ul. Krajowickiej w Jaśle będzie zamknięty od 2 kwietnia
Featured

2 kwietnia zamykają most na ul. Krajowickiej w Jaśle

Most na ul. Krajowickiej w Jaśle będzie zamknięty od 2 kwietnia 

Zakończył się pierwszy etap prac związany z rozbudową mostu na ul. Krajowickiej. Miasto posiada już konieczną dokumentację i pozwolenie na budowę. Teraz wykonawca, którym jest firma Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina, przystępuje do przebudowy mostu. W związku z tym od 2 kwietnia most będzie zamknięty i wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

 

Wartość inwestycji wynosi około 14,5 mln zł. – To zadanie od dawna czekało na swoją realizację, dlatego staraliśmy się pozyskać środki, wiedząc, że most wymaga kompleksowego remontu. Zależało nam na tym, tym bardziej, że stanowi on połączenie z strefą inwestycyjną na osiedlu Gamrat – zaznacza Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.
Obecnie, by ograniczyć wytężenie konstrukcji, prowadzony jest ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Natomiast po przeprowadzeniu szczegółowych badań technicznych okazało się, że konieczna jest rozbiórka całości mostu. Pozostaną tylko filary i na nich położona zostanie nowa konstrukcja. Szerokość jezdni z chodnikami wyniesie 9,5 m, a nośność obiektu będzie umożliwiała wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.
Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych – blisko 11 mln zł oraz z budżetu miasta – 3,5 mln zł. 


Uwaga:
Prace budowlane powinny zakończyć się do listopada br. stąd też konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Dla dzieci chodzących do przedszkola i szkoły podstawowej w Gamracie (Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle) uruchomione zostanie bezpłatny dowóz autobusowy. Planowane są również dodatkowe kursy dla pozostałych mieszkańców tego terenu, które prowadzić będą przewoźnicy obsługujący linie na terenie miasta i powiatu. 
21 marca, o godz. 18 w domu osiedlowym przy ul. Okrężnej 1, odbędzie się spotkanie osiedlowe z mieszkańcami osiedla Krajowice, na którym przedstawione zostaną zakładane rozwiązania komunikacyjne.   


Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków