Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Zmagania biegaczy w Foluszu

Zimowy Bieg Beskidnika13 marca 2022 r. odbył się w Foluszu pierwszy Zimowy Bieg Beskidnika, w którym wzięło udział 242 biegaczy.


Zimowa aura, jak widać nie wystraszyła sportowców, a wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że na starcie mogliśmy spotkać wielu biegaczy, którzy są na naszych zawodach od lat, jak i także nowe osoby, które pierwszy raz zmagały się z trasami Beskidnika.
Trasy o długości 6 km i 21 km prowadziły szlakami Magurskiego Parku Narodowego, które przy panujących warunkach stanowiły nie lada wyzwanie dla sportowców. W Zimowym Biegu Beskidnika wzięły udział osoby z różnych rejonów Polski, cieszymy się, że powiat jasielski staje się dla nich atrakcyjnym rejonem do uprawiania tego sportu. Na liście startowej pojawili się także goście z Ukrainy.

Bardzo dziękujemy biegaczom za obecność podczas zawodów, mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie w Foluszu już w październiku na VII edycji Biegu Beskidnika.
Poniżej podajemy głównych zwycięzców I Zimowego Biegu Beskidnika, ze szczegółowymi wynikami można się zapoznać na stronie internetowej firmy od pomiaru czasu - timekeeper.

Wyniki 6 km
Kobiety open
I miejsce - Izabela Zatorska, Wrocanka, Alpinsport Hoka One Team
II miejsce - Magdalena Bieszczad, Jasło, Treser Team
III miejsce - Aneta Młynarczyk, Gorlice, Gorlickie Lwy

Mężczyźni open
I miejsce - Krzysztof Majka, Rzeszów, Biegam bo lubię
II miejsce - Mateusz Bieszczad, Wojaszówka, Wipmed Krosno
III miejsce - Bartosz Smolik, Krosno, Turaszówka

Wyniki 21 km
Kobiety open
I miejsce - Anna Skóra, Jedlicze, MUKS Podkarpacie Jedlicze
II miejsce - Beata Stec, Rabka - Zdrój
III miejsce - Katarzyna Holc, Lublin, Banda Grudnia

Mężczyźni open
I miejsce - Grzegorz Czyż, Tarnów, Grupa Azoty - Automatyka Tarnów
II miejsce - Tomasz Leśniak, Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
III miejsce - Arkadiusz Gubała, Gorlice, Grupetto Gorlice

Zimowy Bieg Beskidnika


Zimowy Bieg Beskidnika

Nagrody zwycięzcom wręczała Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle - Grażyna Leńczuk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego - Jan Muzyka, oraz Wójt Gminy Dębowiec - Marcin Bolek.
I Zimowy Bieg Beskidnika zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Starostę Jasielskiego, Pana Adama Pawlusia.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w  organizacji tego wydarzenia: Ochotniczej Straży Pożarnej z Folusza, Dębowca i Cieklina, Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle, Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle, Grupie Krynickiej GOPR, wolontariuszom za pomoc przy Biurze Zawodów, Strefie startu i mety, punktach odżywczych, za zamykanie trasy ,oraz pracownikom Magurskiego Parku Narodowego za wsparcie.
Zawody wsparli: Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „Familiaris”, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec, Magurski Park Narodowy, Habys Sp. z o.o., Toyota Jasło, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

MDK w Jaśle

Poinformuj nas