Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

ORLEN Wyścig Narodów - Jasło 2024
Featured

ORLEN Wyścig Narodów Etap 4 - Jasło

ORLEN Wyścig Narodów 2024: Peter Hansen najlepszym uciekinierem!  FOTORELACJA
Radosław Frątczak czwarty! – Rozmawiałem z moim trenerem, który jechał w samochodzie i powiedział mi, że najlepszy moment na atak jest na 8 kilometrów do mety. Przyspieszyłem nieco później, ale się udało – mówił niezwykle szczęśliwy Peter Hansen na mecie 4. etapu ORLEN Wyścigu Narodów. 


ORLEN Wyścig Narodów 2024 - JasłoDuńczyk był najlepszy z ucieczki i samotnie przeciął linię mety w Jaśle. ORLEN Wyścig Narodów przeniósł się do Polski. Peleton wystartował z BUKOVINA Resort, Niedzica, skąd miał do pokonania 175 malowniczych kilometrów, poprowadzonych po zielonych terenach południowej Polski. 
Od samego startu grupa mocno się naciągała, jednak nikt nie był w stanie na dobre odjechać. Udało się to ósemce zawodników – w ucieczkę zabrali się Julian Kot (Polska), Aviv Bental (Izrael), Louis Leidert (Niemcy), Filippo D'Aiuto (Włochy), Nils Aebersold (Szwajcaria), Peter Hansen (Dania), Edvin Lovidius (Szwecja) oraz Philipp Hofbauer (Austria). 


Peter Hansen, zwycięzca 4. etapu ORLEN Wyścigu Narodów


ORLEN Wyścig Narodów - Jasło 2024Przez ponad 100 kilometrów uciekinierzy jechali około 2 minuty przed zaciekle goniącym peletonem.

W międzyczasie Julian Kot wygrał dwie górskie premie – w Kamienicy i  Popradowej Niżnej. Zawodnicy w czołówce zgodnie współpracowali, a sytuacja z kilometra na kilometr wyglądała coraz lepiej. W peletonie gonili bowiem tylko Brytyjczycy i Francuzi, broniący prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Część uciekinierów udało się złapać, jednak przed peletonem do mety dojechali Peter Hansen i Filippo D'Aiuto, którzy w takiej kolejności samotnie przecięli linię mety w Jaśle, pośród okrzyków setek kibiców. – Jestem bardzo szczęśliwy. Dziś planowałem zabrać się w ucieczkę. Nie walczę w generalce, więc ten etap był dla mnie największą szansą na wygraną – mówił kipiący radością Peter Hansen, zwycięzca 4. etapu ORLEN Wyścigu Narodów. 


Dalsze pozycje zajęli Matthew Brennan (Wielka Brytania) i Polak Radosław Frątczak. – To jeden z wyścigów, na których warto się pokazywać, bo dyrektorzy sportowi z innych ekip na niego patrzą. Przez pierwsze trzy dni myślałem o tym etapie i się do niego przygotowywałem – przyznał polski zawodnik.  


ORLEN Wyścig Narodów - Jasło 2024


W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian. Przed ostatnim etapem wciąż prowadzi Mathys Rondel z reprezentacji Francji, podkreślający, że dzisiejszy etap – choć nie zakończony podjazdem – był naprawdę wymagający. – Nie był to łatwy etap. 4,5 godziny ścigania z wieloma podjazdami, do tego 8-osobowa ucieczka. Moja drużyna świetnie kontrolowała odjazd i dojechaliśmy na metę z czasem głównej grupy, na czym nam zależało – przyznał Mathys Rondel, dodając, że celem na jutro jest obrona białej koszulki ORLEN.  


ORLEN Wyścig Narodów - Jasło 2024Liderem klasyfikacji górskiej pozostał Włoch Pietro Mattio
ORLEN Wyścig Narodów zakończy się w niedzielę, etapem z Leska, powiat leski pod Hotel Arłamów.

50000 Pozostało znaków