Zbiórka podpisów poparcia dla Orbana

Zbiórka podpisów poparcia dla OrbanaW sobotę (26 września) oraz wtorek (29 września) mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego mogli spotkać na płycie jasielskiego rynku (w sobotę - "zielonego rynku") jasielskich działaczy partii KORWiN.

Zbierali oni podpisy pod listem do Viktora Orbana, w którym zawarli słowa poparcia dla działań węgierskiego premiera: "Jest Pan dla nas wzorem lidera, który odważnie zabiega o interes swojego narodu, nie bacząc na dyktat poprawności politycznej i naciski płynące z innych stolic. (...) Teraz przypadła Panu rola obrońcy Europy. I choć aktualnie jest Pan celem krytyki medialnej, jesteśmy pewni, że historia oceni Pana zgoła inaczej. W tych dniach to Pan jest naszym premierem. Niech żyją Węgry! Niech żyje Polska!".

W wydarzeniu udział wzięli również jasielscy kandydaci partii KORWiN w zbliżających się wyborach parlamentarnych: Michał Hap, Robert Stadnicki i Iwona Kotulak. Rozdawano związane z akcją ulotki. Wydarzenie wyraźnie przyciągnęło uwagę mieszkańców, którzy chętnie podpisywali się pod listem i podejmowali interesujące rozmowy z organizatorami. Zebrano ponad 150 podpisów.

sd

Michał Hap, jasielski działacz i "3" na liście partii w nadchodzących wyborach o akcji: "Partia KORWiN w przeciwieństwie do rządzących z panią Kopacz na czele mówi "nie" imigrantom. Nie zgadzamy się na dyktat Unii Europejskiej, która zobowiązuje nas wbrew naszej - a także większości "uchodźców", wśród których zdecydowana większość to tzw. imigranci "socjalni" - woli do umieszczenia w Polsce kilkanaście tysięcy muzułmanów. Nie jesteśmy przeciwni uchodźcom, o czym świadczy obecność na naszych listach Miriam Shaded, prezes fundacji ściągającej za prywatne pieniądze rodziny chrześcijańskich uchodźców z Syrii, po prostu nie podoba się nam narzucanie tysięcy ludzi - wśród których większość to młodzi mężczyźni - ściąganych za pieniądze podatników. Nawet najlepsze służby wywiadowcze nie poradzą sobie z dokładnym sprawdzeniem tych osób. Dzisiejsza akcja miała na celu pokazanie naszym węgierskim przyjaciołom, że nie wszyscy Polacy podzielają zdanie rządu, który niestety działa wbrew pozostałym krajom Grupy Wyszehradzkiej.".

Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską kampanię partii KORWiN "Nie dla islamskiej dzielnicy w naszym mieście".

KORWiN