Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jasielska Biblioteka nagrodzona za promowanie czytelnictwa

Jasielska Biblioteka nagrodzona za promowanie czytelnictwa 17 września 2015 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie miało miejsce otwarcie jubileuszowego X Forum Młodych Bibliotekarzy.

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla zasłużonych bibliotek i bibliotekarzy. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, która zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy program Tygodnia Bibliotek 2015 – „Wybieram bibliotekę!”.
Jury konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wysoko oceniło poziom wydarzeń przygotowanych przez jasielską Bibliotekę, szczególnie ich innowacyjność, walory edukacyjne i dostosowanie do potrzeb czytelników w każdym wieku.

MBP Jasło 1
Spośród wielu atrakcyjnych wydarzeń zorganizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek 2015 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zgłosiła do konkursu cykl imprez pod hasłem „Rany! Rety! Tablety… w Twojej Bibliotece”. Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy uczyli się korzystać z różnorodnych aplikacji: do czytania e-booków, wirtualnego zwiedzania muzeów, nauki języków obcych w programie Duolingo, obróbki zdjęć, stosowania aplikacji 3D. (…) najmłodsi w programie Scratch Junior uczyli się kodowania. W „Otwartej Strefie Tabletu” czytelnicy mogli brać udział w zajęciach inspirowanych literaturą, teatrem, architekturą. – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.
Nagrodę, reprezentującej Miejską Bibliotekę w Jaśle Agacie Warywodzie, wręczyła Elżbieta Stefańczyk, prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
MBP w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków