Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wyniki 2014 SZLACHETNA PACZKA połączyła niemal milion osób!

Wyniki 2014  SZLACHETNA PACZKA połączyła niemal milion osób!Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI w miniony weekend dostarczyli pomoc do 19 580 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 76 746 osób.

W miniony weekend odbył się finał projektu SZLACHETNA PACZKA – paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne – te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też odpowiedzi na szczególne potrzeby rodzin, takie jak meble, sprzęt do rehabilitacji oraz szczególne upominki – wędka, ciepłe pantofle, książka sensacyjna, a nawet żywy kogut!
W sumie Paczki przygotowywało 700 480 osób (średnio 36 osób robiło jedna paczkę). Zaangażowanie w projekt jest wydarzeniem społecznym – angażują się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Mamy rekord!

XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. Projekt połączył ponad 805 000 osób: darczyńców, czyli osoby, które przygotowały mądrą pomoc, SuperW – czyli wolontariuszy, którzy odnaleźli potrzebujących, dobroczyńców – czyli osoby, które swoimi wpłatami sprawiają, że Paczka może działać oraz członków rodzin w potrzebie. Gdyby dodać do nich wszystkie osoby, które pomogły zorganizować tą edycję – osoby, które pracowały w magazynach i pomagały w transporcie paczek, pracowników firm-partnerów możemy śmiało powiedzieć, że w mądrej pomocy połączyliśmy niemal milion osób. To 2,5% Polaków!

1

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny deklarowana przez darczyńców to 2106 zł. To wartość oszacowana na podstawie anonimowych deklaracji darczyńców. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 41 236 824 zł.

Jesteśmy dumni szczególnie z dwóch parametrów, które odnotowaliśmy. Z liczby darczyńców, którzy zaangażowali się w projekt w tym roku - 700 480 oraz z wzrostu łącznej wartości przekazanej pomocy – wartość pomocy w edycji 2014 przekroczyła 41 mln, to o 24 % więcej, niż w 2013 roku.

Jesteśmy też nieziemsko szczęśliwi. Świat znowu stał się lepszy. Dziękujemy za Waszą pomoc!

3

Miłość jest jak akumulator

SZLACHETNA PACZKA ciągle się dzieje. W sercach obdarowanych i radości tych, którzy na nowo odkryli sens dzielenia się z innymi. To nie wszystko. Na przedświąteczny tydzień mamy jeszcze trochę niespodzianek, o których będziemy Was informować na bieżąco!

***

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest po raz czternasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2014 roku projekt organizowany jest w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Paczkę po raz pierwszy przygotował Papież Franciszek, a po raz kolejny prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także wielu artystów i sportowców. Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze!

4

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

• Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebiewww.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki
• Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok -http://www.szlachetnapaczka.pl/wip
• Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście –www.superw.pl
• Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze – KRS
• Wyślij SMS o treści Paczka na 75465 (koszt 6,15 zł w tym Vat)

50000 Pozostało znaków