Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jak dziś smakują święta Bożego Narodzenia na Podkarpaciu?

WINIARY smak świątZgodnie z tradycją na wigilijnym stole powinno pojawić się 12 potraw, ale współcześnie coraz częściej tradycja ustępuje miejsca nowoczesności.

Na Podkarpaciu rodziny nie wyobrażają sobie świąt bez tradycyjnych pierogów, smażonego karpia czy barszczu czerwonego, jednak w porównaniu do ostatnich lat na podkarpackich stołach pojawia się więcej potraw w nowej odsłonie. Mieszkańcy tego regionu chętniej niż kiedyś korzystają również z produktów, które ułatwiają gotowanie*.

Uroczysta kolacja wigilijna, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd… bożonarodzeniowa tradycja wciąż obecna w polskich domach, coraz częściej wzbogacana jest o nowe zwyczaje. Na Podkarpaciu prawie 1/3 rodzin zauważa zmianę w liczbie potraw, które pojawiają się na świątecznych stołach. Jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY 22% mieszkańców tego regionu wzbogaca wigilijne menu o nowe dania, których kiedyś nie było. Podczas ich przygotowania, aby oszczędzić czas, a także zadbać o odpowiednio doprawiony smak świątecznych potraw, 29% podkarpackich rodzin korzysta z produktów, które pomagają przyrządzić pyszne i odpowiednio doprawione dania.

Na świątecznych stołach od lat króluje barszcz czerwony. Na Podkarpaciu prawie 1/3 rodzin nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez tej tradycyjnej, wigilijnej zupy. Mimo tego, że przygotowujemy ją od wielu lat nadal sprawia nam sporo trudności. Dla mieszkańców województwa podkarpackiego największym problemem jest uzyskanie jej odpowiedniego smaku (46%), a także ścieranie (21%) i obieranie buraków (15%). Dlatego prawie połowie pań domu z tego regionu zdarza się korzystać podczas świątecznych przygotowań tylko z gotowych produktów, ze względu na szybkość i łatwość przyrządzania oraz możliwość uzyskania odpowiedniego smaku zupy. Ulubionym barszczem czerwonym Polaków jest Barszcz Czerwony Ekspresowa Zupa WINIARY, który dzięki kompozycji polskich buraków, czosnku, cebuli, ziół i przypraw gwarantuje doskonały smak, idealne doprawienie i intensywny kolor. To dlatego jest taki pyszny. Panie domu wybierają go od lat, bo to ulubiony barszcz na święta!** Aby urozmaicić tradycyjny smak wigilijnej zupy możemy podać ją z krewetkami. To zaskakujące i pyszne połączenie z pewnością skradnie serca domowników!

Barszcz to niejedyna ulubiona, wigilijna potrawa mieszkańców Podkarpacia! Podczas świąt na podkarpackich stołach pojawia się także sałatka jarzynowa, którą 1/3 mieszkańców tego regionu uważa za swoją specjalność. W prosty sposób możemy urozmaicić tradycyjną i lubianą wersję, dodając do niej marynowaną dynię oraz suszone pomidory. Wyrazisty smak tak skomponowanych warzyw doskonale podkreśli Majonez Dekoracyjny WINIARY. Mieszkańcy województwa podkarpackiego nie wyobrażają sobie świąt również bez pierogów z kapustą i grzybami, które są też ulubioną potrawą dzieci. Możemy przygotować je w nieco innej wersji – na przykład z soczewicą, i podać z aromatycznym Sosem borowikowym wykwintnym z linii sosów popisowych marki WINIARY. Zielona odmiana soczewicy z ziołami oraz przyprawą Ziarenka Smaku Uniwersalne WINIARY, w cieście pierogowym, to znakomity wybór na postne wigilijne danie.
Powyższe przepisy, a także mnóstwo innych kulinarnych inspiracji na tradycyjne i nowoczesne świąteczne dania oraz pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje znajdziemy na stronie www.swiateczna12.pl.

Kamila Dębniak

50000 Pozostało znaków