Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jazz i niejazz

Jazz i niejazzKapitalny polski trębacz Maciej Fortuna oraz towarzyszący mu znakomici muzycy z grupy „Maciej Fortuna Trio”: Roman Chraniuk i Jakub Miarczyński wystąpili w czwartek, 23 marca br., w Jasielskim Domu Kultury. Koncert odbył się w ramach promocji ich najnowszej płyty „Jazz”.

Fortuna i jego przyjaciele zaprezentowali w JDK program zawierający utwory z ostatniej płyty „Jazz” oraz starsze. - Dziś przekażemy dużo energii, dużo materii z pogranicza muzyki elektronicznej, ambientu, akustycznej improwizacji i oczywiście jazzu - zapowiedział na wstępie Maciej Fortuna. Mówiąc o promowanej właśnie płycie zatytułowanej „Jazz” stwierdził, że nazwa ta została nadana przekornie: „wychodząc na przeciw temu z czym jazz się kojarzy albo i nie kojarzy, zależnie, jak na niego spojrzeć i gdzie z tym pytaniem pojechać”. Po czym dodał: - Przeglądając repertuary różnych festiwali doszedłem do wniosku, że w tej chwili jazz już jest tak wielowymiarowym zjawiskiem, że można by mu nawet zaprzeczyć. Dlatego głównym punktem naszych podróży jest improwizacja. Improwizacja ta i eksperymentowanie z nietypowymi dźwiękami, jak można było się przekonać, przynoszą fantastyczne efekty. Doceniła to jasielska publiczność, oklaskami prowokując artystów do bisu. Na bis zagrali utwór „Adelajda”.
Wystąpili: Maciej Fortuna - trąbka, elektronika, Roman Chraniuk - kontrabas, Jakub Miarczyński - perkusja, Eryk Kozłowski - dźwięk.
JDK - st

50000 Pozostało znaków