Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Maluchy zachwycone wielorybem

Maluchy zachwycone wielorybemDzieciom, które wraz z wychowawcami uczestniczyły w spektaklu „Błękitek mówiący wieloryb”, wystawianym we wtorek (21 marca br.) w Jasielskim Domu Kultury, przypadł do gustu sympatyczny olbrzym z głębin oceanu, z którym można było porozmawiać.

Stworzona przez aktorów atmosfera eksperymentu naukowego z udziałem mieszkańców oceanicznych przestrzeni (transmisja na żywo, czyli animacja komputerowa) z jednej strony, a widzów z drugiej sprawiła, że dzieciaki z zapałem przyłączyły się do zabawy. Wielkie wrażenie zrobił na nich główny bohater, widoczny na ekranie płetwal błękitny, który zainteresował się dziwnymi, nieznanymi mu stworzeniami wypełniającymi widownię, zaczął dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami, witać przedstawiające się maluchy po imieniu i odpowiadać na ich pytania.
Przy okazji mali jaślanie m.in.: poznali mnóstwo ciekawostek o płetwalach błękitnych, wykazali się znajomością zasad segregowania odpadków i pozyskiwania energii ze źródeł naturalnych oraz zadeklarowali, że będą oszczędzać wodę podczas kąpieli.
Przedstawienie, którego premiera odbyła się 7 lutego br., zaprezentował w JDK warszawski Teatr Palladium.
st

50000 Pozostało znaków