"Zbiornik Kąty - Myscowa w Planie Junckera

Zbiornik"Zbiornik Kąty - Myscowa w Planie JunckeraW wyniku intensywnych zabiegów posła Bogdana Rzońcy, Ministerstwo Środowiska zajęło bardzo obiecujące stanowisko w sprawie budowy zbiornika retencyjnego Kąty – Myscowa.

Jak wynika z odpowiedzi Ministra Mariusza Gajdy, zadanie to zostało ujęte na Liście potencjalnych Projektów rządowych do wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (Plan Junckera).

Minister Środowiska poprzez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie poszukuje szybkich i dobrych rozwiązań dla budowy zbiornika Kąty – Myscowa. Dla realizacji tej inwestycji, a w szczególności przygotowania raportu środowiskowego, znalazły się środki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje w załączonym piśmie Minister Mariusz Gajda, Ministerstwo Środowiska jest bardzo zainteresowane szybkim rozpoczęciem realizacji budowy zbiornika wodnego Kąty - Myscowa."

katy a

katy b

Biuro Prasowe posła Bogdana Rzońcy

Józinek
Z niejakim żalem zawiadamiam,że z pisma Pana Ministra jasno wynika, że oto Pan Poseł nie ma żadnego wpływu na planowanie tej inwestycji. Może więc, zamiast bezrefleksyjnie wieszać tu bajki o wszechwładzy znanego politologa gospodarki wodnej, zechcieliby Państwo zachować minimum obiektywizmu? Już tytuł tego tekstu nie odpowiada prawdzie. Jest "na wyrost".No ale rozumiem,że to w Jaśle przyjęte.
xzv
Ale to artykuł z biura poselskiego? Pan chyba nie przeczytał, że to biuro poselskie p. Rzońcy jest jego autorem. teraz przynajmniej można zobaczyć co jest grane. Że mówią tak, a w piśmie jest tak. Słuszna Pana uwaga.