Ostrzeżenie o burzach z gradem 31 lipca, stopień zagrożenia: 1

DPP 1192Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 2014-07-31 12:00:00 do 2014-08-01 04:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h.

Lokalnie opady gradu. Strefa opadów deszczu i burz przemieszczać się będzie z zachodu na wschód.
Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem UPRASZA SIĘ O :

Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem (pozamykanie okien, drzwi).
Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
Usunięcie samochodów z okolic drzew.
Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle