Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Młodzi muzycy na start! Ruszają zgłoszenia na Nowe Źródła 2015

Młodzi muzycy na start! Ruszają zgłoszenia na Nowe Źródła 2015 Rejestracja i wydanie albumu, udział w warsztatach rozwoju i inspiracji, zaproszenie na występ na Festiwalu Folkowisko - to jedne z wielu nagród czekających na młodych muzyków w konkursie Nowe Źródła 2015. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca marca.

Młodzi twórcy z województwa lubelskiego i podkarpackiego mają możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji przedsięwzięcia, które, według zapowiedzi organizatorów, jest czymś więcej niż konkurs. W jego skład wchodzą bowiem również warsztaty dla finalistów, jam-session'y oraz koncert mistrzowski.

Pierwszym etapem wydarzenia jest zbieranie zgłoszeń chętnych do uczestnictwa w konkursie. Spośród nich wyłonionych zostanie 10 najlepszych zespołów bądź solowych muzyków, którzy zostaną zaproszeni na spotkanie finałowe. Odbędzie się ono w dniach 1-2 maja w siedzibie Stowarzyszenia Folkowisko w wypoczynkowej miejscowości Gorajec. Na prowadzonych podczas finału warsztatach młodzi muzycy będą mogli nauczyć się m.in. jak poruszać się po scenie i po studiu nagraniowym, jak efektywnie promować swoje nagrania, a także, gdzie szukać źródeł inspiracji artystycznej. 2 maja muzycy wezmą udział w koncercie finałowym, a jury wyłoni spośród nich najlepszych. Zwycięzca otrzyma możliwość rejestracji i wydania płyty (EP) w Tomedia Studio, a także otrzyma zaproszenie na występ na Festiwalu Folkowisko.

plakat nowe zrodla

Do udziału zaproszeni są muzycy w wieku od 15 do 25 lat z miejscowości do 65 tys. mieszkańców. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 marca, formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.nowezrodla.gorajec.info. Należy dołączyć do niego dwa utwory w formie odnośnika do filmików na YouTube albo w osobnych plikach dołączonych do maila.

Szczegółowe informacje na stronie: www.nowezrodla.gorajec.info. Profil na facebooku - Nowe Źródła

Informacje dodatkowe:

Stowarzyszenie Folkowisko to organizator konkursu Nowe Źródła 2015. Istnieje od 2013 roku i jest zaangażowane w takie działania jak: Dzień Wolności Chłopskiej w Gorajcu, Festiwal Folkowisko, kampanie społeczne Jestem ze Wsi, Kultura jest Babą, produkcja pierwszego filmu dokumentalnego o pańszczyźnie pt. „Niepamięć”. Akcje Stowarzyszenia są skierowane na promocję kultury Roztocza oraz wspieranie społeczności lokalnej.

Festiwal Folkowisko (Gorajec, 10-12 lipca 2015) - impreza łącząca w sobie wiele rodzajów aktywności: koncerty muzyczne, warsztaty umiejętności, debaty społeczne, spotkania z pisarzami i rajdy turystyczne. Organizatorzy proponują uczestnikom nową jakość, czyli połączenie turystyki aktywnej z festiwalem muzycznym. Tegoroczna edycja Festiwalu pt. „Wielka Wędrówka” będzie zatytułowana „Wielka Wędrówka” będzie poświęcona ludom i grupom wędrującym. Zwycięzca przeglądu Nowe Źródła wystąpi na głównym koncercie Folkowiska przed zagranicznym zespołami nurtu world music.

Kontakt do organizatora: Maciej Piotrowski, + 48 724 710 852

Projekt sfinansowany przez Bank Zachodni WBK w ramach konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Konkurs sponsoruje Tomedia Studio, Tomedia Druk, Sklep muzyczny Szczepański Music oraz Ośrodek Wczasowy Chutor Gorajec.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków