Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Młodzi muzycy na start! Ruszają zgłoszenia na Nowe Źródła 2015

Młodzi muzycy na start! Ruszają zgłoszenia na Nowe Źródła 2015 Rejestracja i wydanie albumu, udział w warsztatach rozwoju i inspiracji, zaproszenie na występ na Festiwalu Folkowisko - to jedne z wielu nagród czekających na młodych muzyków w konkursie Nowe Źródła 2015. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca marca.

Młodzi twórcy z województwa lubelskiego i podkarpackiego mają możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji przedsięwzięcia, które, według zapowiedzi organizatorów, jest czymś więcej niż konkurs. W jego skład wchodzą bowiem również warsztaty dla finalistów, jam-session'y oraz koncert mistrzowski.

Pierwszym etapem wydarzenia jest zbieranie zgłoszeń chętnych do uczestnictwa w konkursie. Spośród nich wyłonionych zostanie 10 najlepszych zespołów bądź solowych muzyków, którzy zostaną zaproszeni na spotkanie finałowe. Odbędzie się ono w dniach 1-2 maja w siedzibie Stowarzyszenia Folkowisko w wypoczynkowej miejscowości Gorajec. Na prowadzonych podczas finału warsztatach młodzi muzycy będą mogli nauczyć się m.in. jak poruszać się po scenie i po studiu nagraniowym, jak efektywnie promować swoje nagrania, a także, gdzie szukać źródeł inspiracji artystycznej. 2 maja muzycy wezmą udział w koncercie finałowym, a jury wyłoni spośród nich najlepszych. Zwycięzca otrzyma możliwość rejestracji i wydania płyty (EP) w Tomedia Studio, a także otrzyma zaproszenie na występ na Festiwalu Folkowisko.

plakat nowe zrodla

Do udziału zaproszeni są muzycy w wieku od 15 do 25 lat z miejscowości do 65 tys. mieszkańców. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 marca, formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.nowezrodla.gorajec.info. Należy dołączyć do niego dwa utwory w formie odnośnika do filmików na YouTube albo w osobnych plikach dołączonych do maila.

Szczegółowe informacje na stronie: www.nowezrodla.gorajec.info. Profil na facebooku - Nowe Źródła

Informacje dodatkowe:

Stowarzyszenie Folkowisko to organizator konkursu Nowe Źródła 2015. Istnieje od 2013 roku i jest zaangażowane w takie działania jak: Dzień Wolności Chłopskiej w Gorajcu, Festiwal Folkowisko, kampanie społeczne Jestem ze Wsi, Kultura jest Babą, produkcja pierwszego filmu dokumentalnego o pańszczyźnie pt. „Niepamięć”. Akcje Stowarzyszenia są skierowane na promocję kultury Roztocza oraz wspieranie społeczności lokalnej.

Festiwal Folkowisko (Gorajec, 10-12 lipca 2015) - impreza łącząca w sobie wiele rodzajów aktywności: koncerty muzyczne, warsztaty umiejętności, debaty społeczne, spotkania z pisarzami i rajdy turystyczne. Organizatorzy proponują uczestnikom nową jakość, czyli połączenie turystyki aktywnej z festiwalem muzycznym. Tegoroczna edycja Festiwalu pt. „Wielka Wędrówka” będzie zatytułowana „Wielka Wędrówka” będzie poświęcona ludom i grupom wędrującym. Zwycięzca przeglądu Nowe Źródła wystąpi na głównym koncercie Folkowiska przed zagranicznym zespołami nurtu world music.

Kontakt do organizatora: Maciej Piotrowski, + 48 724 710 852

Projekt sfinansowany przez Bank Zachodni WBK w ramach konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Konkurs sponsoruje Tomedia Studio, Tomedia Druk, Sklep muzyczny Szczepański Music oraz Ośrodek Wczasowy Chutor Gorajec.

50000 Pozostało znaków