Basen w Jaśle przy ul. Sikorskiego

Kryta pływalnia w Jaśle zostanie zmodernizowana?

Miasto Jasło będzie ubiegać się o pozyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych na modernizację krytej pływalni. W przypadku pozyskania dofinansowania zadanie to realizowane będzie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska.

W zakresie projektu znajdzie się modernizacja wieży wraz ze zjeżdżalnią (około 350 tys. złotych), wykonanie nowego pokrycia niecki (około 418 tys. złotych), modernizacja szatni, wykonanie termomodernizacji w zakresie dostarczania wody, wymiana baterii i dostosowanie instalacji ciepłej wody do płynnego podawania ściśle określonej temperatury wody.

Modernizacja krytej pływalni w Jaśle

Basen w Jaśle

Całkowita wartość zadania to około 870 tys. zł (wysokość dofinansowania, o jakie ubiega się miasto to 352 tys. zł). Realizacja tej inwestycji podzielona byłaby na dwa lata. W 2024 roku kwota inwestycji wyniosłaby 350 tys. złotych, a w 2025 roku 518 tys. 846 złotych.

Za projektem uchwały zagłosowało jednogłośnie 20 radnych.

Przeczytaj także: Wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Jaśle

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.