Urząd Miasta Jasła

Wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Jaśle

W miejskim ratuszu zebrali się radni, aby podczas II sesji ustalić składy komisji oraz wybrać wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Jasła IX kadencji.

Jerzy Okarma i Bogdan Zięba wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Jasła IX kadencji

Jerzy Okarma i Bogdan Zięba zostali wybrani w tajnym głosowaniu do pełnienia funkcji wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Jaśle. Funkcja przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła powierzono na poprzednim posiedzeniu rady, radnemu Marcinowi Węgrzynowi. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Radny Jerzy Okarma

Radny Bogdan Zięba

W wyniku głosowanie radny Jerzy Okarma otrzymał 17 głosów, a radny Bogdan Zięba 15 głosów.
- Bardzo dziękuję za oddany na mnie głos. Jest to dla mnie zaszczyt, że będę mógł pracować w prezydium Wysokiej Rady – mówi Jerzy Okarma.
Również radny Bogdan Zięba wyraził ogromne podziękowania za zaufanie, którym obdarzyli go radni. - Z całą mocą będę wspierać przewodniczącego rady w jego pracach i mam nadzieję, że przełoży się to na bardzo dobrą jakość pracy rady - zaznacza radny Bogdan Zięba.

Przeczytaj także: W jasielskiej Radzie Miejskiej zasiadł nowy radny

Podczas II sesji Rady Miejskiej Jasła zostały wybrane komisje, które są powoływane w celu rozpatrywania i przygotowywania spraw stanowiących przedmiot prac Rady, jak również wyrażania opinii w sprawach przekazywanych pod ich obrady przez Radę lub przewodniczącego. Radni wchodzący w skład komisji otrzymują za swoją pracę dodatkowe wynagrodzenie.

W głosowaniach ustalono następujące składy komisji:

- Komisja Rewizyjna: Piotr Bialik, Krzysztof Pec, Krystyna Sikora, Robert Snoch, Agnieszka Sobczyk, Bogusława Wójcik, Leszek Znamirowski.

- Komisja Finansowo-Budżetowa: Piotr Bialik, Krzysztof Czeluśniak, Urszula Czyżowicz, Mariola Mazur, Jerzy Okarma, Jan Pierzchała, Tomasz Stanek.

- Komisja Spraw Społecznych: Joanna Banach-Gancarz, Urszula Czyżowicz, Jolanta Jachym, Piotr Samborski, Anna Szprucińska, Bogusława Wójcik, Bogdan Ziemba.

- Komisa Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji: Artur Dudek, Zenon Gondek, Jerzy Okarma, Jan Pierzchała, Robert Snoch, Marcin Węgrzyn, Bogdan Ziemba.

- Komisja Samorządowo-Statutowa: Zenon Gondek, Piotr Samborski, Krystyna Sikora, Agnieszka Sobczyk, Tomasz Stanek, Marcin Węgrzyn, Leszek Znamirowski.

- Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Joanna Banach-Gancarz, Krzysztof Czeluśniak, Artur Dudek, Jolanta Jachym, Mariola Mazur, Krzysztof Pec, Anna Szprucińska.

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.