Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

3Ponad trzydzieści tysięcy sztuk papierosów oraz siedemdziesiąt kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z jasielskiej komendy.

Zabezpieczony towar w samochodzie przewozili dwaj młodzi mężczyźni. Wpadli w czasie kontroli drogowej. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw i chcą dobrowolnie poddać się karze.
Policjanci jasielskiej drogówki pełniący służbę na terenie Jasła zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda na warszawskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowali dwaj młodzi mężczyźni. W czasie sprawdzania stanu technicznego pojazdu, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Samochód wypełniony był papierosami oraz tytoniem bez polskich znaków akcyzy. 

Podróżujący fordem mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 24 i 25-letni mieszkańcy powiatu siedleckiego. W ich samochodzie policjanci znaleźli łącznie 31 tys. sztuk papierosów oraz 74 kilogramy tytoniu. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu nie odprowadzonej akcyzy oszacowano na blisko 70 tys. zł. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zatrzymanym dwa zarzuty popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźni w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podejrzanych w postaci kilkunastu tysięcy złotych w gotówce.

KPP w Jaśle

50000 Pozostało znaków