Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

XVI ,,Piknik Rodzinny” w Szkole podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4 w Jaśle

Piknik rodzinnyW sobotnie przedpołudnie, 25 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta w Jaśle odbył się ,,Piknik Rodzinny". FOTORELACJA

Dopisało wszystko, co mogło tego dnia dopisać: pogoda była bardzo dobra, zjawiło się sporo gości, były to głównie dzieci uczące się w szkole wraz z rodzicami.

Piknik rodzinny


Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten cudownie słoneczny dzień. Jakże piękną niespodziankę zrobiła nam aura. Przed momentem mieliście Państwo okazję zobaczyć występ szkolnego zespołu ,,Świetliki", który tradycyjnie otwiera szkolne pikniki rodzinne, a dzisiaj już piknik przed nami szesnasty. Po raz kolejny patronatem honorowym objął nasz szkolny piknik rodzinny burmistrz miasta Jasła pan Andrzej Czernecki (...) Wszystkich zapraszam do wspaniałej zabawy – mówiła Grażyna Idzik dyrektor szkoły

,,Piknik Rodzinny" na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych. Zorganizowano go XVI raz. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy, serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów oraz nauczycieli. Dla tych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę przygotowano szereg atrakcji.

Piknik rodzinny


Piknik rodzinny


Zorganizowano: ściankę wspinaczkową, eurobungee, zamek, zjeżdżalnie, trampolinę do skakania, przejażdżki konne, przejażdżki motorowe, tresurę psów wraz z mini zajęciami z dogoterapii.
Dla przedszkolaczków przygotowano tor przeszkód, który mieścił się w sali gimnastycznej. W świetlicy szkolnej odebrały certyfikaty ,, Będę uczniem". Do zwiedzania przygotowane zostały sale lekcyjne na parterze, w których czekali nauczyciele i proponowali ciekawe zajęcia.

Piknik rodzinny


Piknik rodzinny


Szachiści mogli spróbować swoich sił w symultanie szachowej. Dopełnieniem atrakcji były przysmaki m.in. kiełbaski pieczone na harcerskim ognisku, herbata, grillowane przekąski, wata cukrowa, ciasta.
Na boisku znajdował się też unikatowy samochód zabytkowy, który można było obejrzeć.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy.

Piknik rodzinny


Parę minut po 11 zrobiło sie naprawdę tłoczno w pobliżu straży pożarnej, która rozpoczęła spektakularny pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.
W południe odbyło się losowanie nagród z biletów. Każdy kupując bilet podpisywał go i mógł wrzucać do specjalnie przygotowanych pojemników. Nagrody były bardzo cenne. Rozlosowano dwa tablety, dyktafon oraz piłkę z autografem selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Piknik rodzinny


W loterii fantowej z wyłącznie pełnymi losami nikt nie był poszkodowany. Burmistrz, który na pikniku zjawił się osobiście przywitał zgromadzonych słowami:
Kapitalny pomysł. Myślę, że w tej aurze, pięknym słońcu, w przededniu Dnia Matki ta zabawa będzie przeurocza. Dlatego życzę wszystkim dobrej zabawy, dużej hojności, jeśli chodzi o wspieranie szkoły poprzez udział w tych loteriach. Również by nasze dzieci darzyły nas szczerym uśmiechem podczas dobrej zabawy.

W czasie trwania pikniku na specjalnie przygotowanej scenie występowali uczniowie. Artystyczne występy były na najwyższym poziomie, ,,dopięte na ostatni guzik”.

Przygotowanie festynu wymagało sporo wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak i uczniów. Wysiłek ten przyniósł jednak fantastyczne rezultaty. Wszyscy świetnie się bawili, co z pewnością pozytywnie wpłynęło na wzmocnienie więzi rodzinnych, zintegrowało rodziców z placówką, do której uczęszcza ich dziecko, a także nadarzyła się doskonała okazja do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków