Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Uroczystość zakończenia wizyty partnerskiej w projekcie Comenius

Comenius - ZSM nr 3 w JaśleDzisiaj, 24 maja 2013 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle nastąpiło uroczyste zakończenie wizyty partnerskiej w projekcie Comenius. FOTORELACJA

Szkoła ta juz trzeci raz realizuje ten projekt. Warto wspomnieć ostatnie osiągnięcia uczniów tejże placówki, dzięki którym o naszym mieście usłyszano w całej Polsce. W tym roku szkolnym uczniowie dwukrotnie odkryli planetoidy. Jednemu z młodych ludzi udało się zdobyć główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie astronautycznym Astrobot, co zaowocowało zdobyciem prestiżowej nagrody, jaką jest wyjazd na warsztaty szkoleniowe do Kennedy Space Center na Florydzie.
Uroczystość rozpoczęto od wysłuchania hymnów narodowych państw biorących udział w projekcie tj. Hiszpanii, Włoch, Turcji, Rumunii i Polski.

Comenius - ZSM nr 3 w Jaśle


Bardzo serdecznie witam Wszystkich partnerów naszego projektu w murach naszej szkoły. Ostatni dzień waszego pobytu w naszej szkole to najsmutniejszy moment - moment pożegnania, ale również to moment podsumowania części projektu, który trwa od 2012-2014 roku. To już trzeci projekt Comenius ,,Uczenie się przez całe życie", w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem tematem projektu, jak dobrze wiecie jest poznawanie natury, przyrody naszych krajów. To również poznawanie systemów edukacyjnych, wymiana doświadczeń między nauczycielami i uczniami. Każdy z Was, mam przekonanie jest dumny z przyrody i zdobyczy swojego kraju. Mam nadzieję, że podobają wam się najpiękniejsze zakątki naszego regionu i wyjedziecie pełni wrażeń z nadzieją na powrót do Jasła. Życzę wszystkim aby ostatnie chwile spędzone w Jaśle przyniosły dużo miłych wrażeń, wspomnień - mówiła Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor szkoły

Comenius - ZSM nr 3 w Jaśle


Comenius - ZSM nr 3 w Jaśle


Podczas dzisiejszego spotkania uczestniczył przedstawiciel burmistrza miasta pan Mateusz Smyka. W swoim wystąpieniu odczytał list jaki skierował burmistrz miasta Andrzej Czernecki - Składam serdeczne podziękowania za udział w projekcie. To wielki zaszczyt i duża przyjemność gościć w naszym mieście przedstawicieli z czterech różnych krajów: Turcji, Włoch, Rumunii i Hiszpanii. Projekt realizowany przez Gimnazjum nr 2 jest dowodem na to, że Europa jest jednym wielkim terytorium, gdzie kolor skóry, religia czy narodowość nie stanowią przeszkody we wzajemnym odkrywaniu i poznawaniu naszej natury. ,,IN varietate concordia" - brzmi motto Unii Europejskiej. Dzisiaj muszę powiedzieć, ze to motto stało się rzeczywistością. Chciałbym podziękować dyrektor Aleksandrze Zajdel-Kijowskiej, koordynatorowi projektu Jadwidze Moskal, uczestnikom oraz wszystkim tym, którzy zaangażowani są w ten projekt, za to, że udowodniliście, że w każdym miejscu, nawet w tak niewielkim mieście jakim jest Jasło znajdują się ludzie, którzy potrafią pokazać, jak wiele można osiągnąć gdy do swoich działań podchodzi się z pasją. To dzięki wam o jasielskim gimnazjum usłyszano w całej Polsce.

Comenius - ZSM nr 3 w Jaśle


Projekty tego typu dostarczają nowych doświadczeń, pozwalają uczyć się nawzajem. Uczestniczący w akcji uczniowie wraz z nauczycielami promują współpracę międzynarodową.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków