Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Wypadek w Lubli - są ranni!

DPP 2Tuż po godzinie 13 w miejscowości Lubla, na trasie Jasło-Strzyżów doszło do zderzenia czołowego ciężarówki z busem.

Z uzyskanych informacji wynika, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Poruszający się w kierunku Jasła, kierowca samochodu ciężarowego, przypuszczalnie nie wyhamował przed sygnalizacją świetlną regulującą wahadłową organizację ruchu i zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się prawidłowo jadący w stronę Rzeszowa bus. Kierowca busu, odbił w prawo i pojazd zatrzymał się na barierkach zabezpieczających kilkumetrową skarpę.

DPP 6

W wyniku zderzenia pojazdów rannych zostało 11 osób, które musieli wydobywać strażacy. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane karetkami do okolicznych szpitali. Rannych przetransportowano 4 karetkami do Krosna i 6 do Jasła. Pasażerka busa z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Do szpitala przewieziono również kierowcę busa.

Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą nie odniósł poważniejszych obrażeń. W zdarzeniu uszkodzeniu uległy również dwa pojazdy stojące jako ostatnie przed sygnalizatorami świetlnymi.

DPP 7

W akcji ratowniczej brało udział 10 zastępów ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR, 10 zastępów straży pożarnej oraz 34 ratowników. 

Droga jest nieprzejezdna. Policjanci kierują na objazdy: jadący od strony Rzeszowa w Twierdzy są kierowani na rondo w kierunku Krosna, a od strony Jasła na objazd przez Nieplę i Przybówkę w kierunku Strzyżowa.

red.

DPP 9

DPP 11

DPP 13

DPP 15

DPP 18

DPP 20

DPP 25

Komentarze obsługiwane przez CComment