Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

61 848 79 zł zebrano w Jaśle podczas 23. Finału WOŚP

18Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. W tym roku w Jaśle udało się zebrać 61 848 79 zł. Fotorelacja

Na Jasielskim Rynku 11 stycznia 2015 roku, mimo niesprzyjającej aury zebrało się sporo ludzi. W akcję włączyło się 250 wolontariuszy. Każdy z nich posiadał odpowiednio oznakowaną i zabezpieczoną puszkę oraz imienny identyfikator.
Impreza rozpoczęła się tuż po godzinie 15. Mięliśmy przyjemność zobaczyć pokaz ratownictwa. Służby medyczne w precyzyjny sposób zaprezentowały jak powinna wyglądać akcja ratownicza. Podczas finału na jasielskim Rynku oprócz świetnej muzyki, światełka do nieba odbyły się liczne licytacje.

5

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Cel najbliższej zbiórki - “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Fundacja nie będzie się koncentrować na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali na wyposażaniu ich w najbardziej elementarne urządzenia medyczne. W tym zakresie działać musi utrzymywany przez nasze państwo system. Misją Orkiestry jest skuteczne wsparcie tego systemu poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia, poprzez podnoszenie standardu
opieki nad najmłodszymi pacjentami. Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz trzeci postanowiła zagrać dla geriatrii. Podobnie jak przed rokiem deklarujemy sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowo powstających oddziałów geriatrycznych, a także cały czas dbać będziemy o te już istniejące.

DPP 103

Przypomnijmy, że w ramach wsparcia dla geriatrii w 2013 roku WOŚP wyposażyła 67 ośrodków. Kupiła dla nich 2 270 urządzeń, w tym:
− 1109 łóżek
− 229 materacy przeciwodleżynowych
− 114 wózków inwalidzkich
− 103 pompy infuzyjne
− 95 kardiomonitorów
− 69 podnośników
− 91 foteli kąpielowych
− 70 przyłóżkowych urządzeń rehabilitacyjnych.
Przekazali na ten cel łącznie 20.868.031,40 zł

{youtube}OwuFMSlPpOg{/youtube}

W Jaśle na ulice, w ubiegłą niedzielę wyszło około 250 wolontariuszy.

Pieniądze zbierano również w pobliskich miejscowościach. Każdy, kto chciał wspomóc Fundację WOŚP miał taką możliwość. Nowością w tym roku była możliwość wpłacenia datków za pomocą kart płatniczych. Pięciu wolontariuszy wyposażonych zostało w mobilne punkty POS.
W tym roku wystąpili m.in. Humanoid, Sztywny Pal Azji oraz Kobranocka!.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków