Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Tydzień Przedsiębiorczości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle

n 10424 1Co ułatwi spłatę zadłużenia względem ZUS? Czy prowadząc działalność gospodarczą można ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności? Jak nie dać się nabrać na ,,usługi” nieuczciwych pośredników oferujących outsourcing pracowników?

Na te pytania odpowiedzi można uzyskać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle. Do dyspozycji przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą będą eksperci z ZUS, z urzędu skarbowego i urzędu pracy.
Agnieszka Prajsnar, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Jaśle przedstawiając formułę spotkań, podkreśla jak ważne jest to, by każdy zainteresowany przedsiębiorca, który zgłosi się do instytucji, mógł uzyskać wszelkie niezbędne informacje. W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się miedzy innymi o istotnych zmianach w programie Płatnik, które weszły w listopadzie tego roku.
- Codziennie w godzinach od 8 do 18 placówka będzie otwarta dla osób chcących uzyskać informacji. Kwestie interesujące przedsiębiorców lub innych płatników składek, czy też osób chcących założyć działalność gospodarczą będą poruszane również podczas seminariów tematycznych w oddziale ZUS – mówi rzecznik prasowy oddziału. Istotne jest również to, że do współpracy zaproszone zostały urzędy miast, pracy i urzędy skarbowe. Harmonogram urzędowania oraz zakres seminarium dostępny jest na stronie oddziału ZUS w Jaśle. Seminaria są bezpłatne, co jest bardzo istotne – dodaje. Ten Tydzień Przedsiębiorcy jest przedsięwzięciem dedykowanym płatnikom składek. W jednym miejscu i w przyjaznych warunkach przedsiębiorca może uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania – podkreśla Agnieszka Prajsnar.

IS DPP 0001


 

Porad udzielać będą również eksperci z urzędu pracy, a konkretnie z referatu, który udziela pomocy bezrobotnym przy podjęciu działalności gospodarczej oraz zajmuje się refundowaniem kosztów wyposażenia stanowisk pracy. Tadeusz Skrzyszowski, kierownik referatu dotacji z funduszu pracy informuje o zakresie udzielanych w Tygodniu Przedsiębiorcy porad.
- W ramach referatu, który reprezentuje udzielana jest pomoc bezrobotnym na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundowanie kosztów wyposażenia stanowisk pracy. W Tygodniu Przedsiębiorczości będziemy udzielać informacji w zakresie możliwości ubiegania się o pomoc dotyczącą refundowania kosztów wyposażenia stanowisk pracy dla skierowanych bezrobotnych. Omawiać będziemy warunki udzielanej tej pomocy. Z naszych porad mogą skorzystać zarówno osoby bezrobotne, jak i przedsiębiorcy.

Tydzień Przedsiębiorczości w ZUS to inicjatywa, której celem jest pomoc przyszłym przedsiębiorcom oraz właścicielom firm w prowadzeniu biznesu, w rozliczeniach, czy też w poszukiwaniu dotacji.
Tydzień Przedsiębiorczości trwa do 22 listopada, w siedzibie ZUS przy ul. Rynek 18 b. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Anna Dziura

 

Komentarze obsługiwane przez CComment