Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Akcja ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły” w Bieździedzy

bezpieczna drogaDroga do i ze szkoły jest codziennością w życiu każdego ucznia. Ważne jest aby ta droga była bezpieczna. Przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego, noszenie odblasków pomaga zapobiec niebezpieczeństwu.

20 listopada w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy odbyła się akcja ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły” . Stworzono ją z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Wygłoszonych prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach z wielkim zainteresowaniem słuchali uczniowie. Ksiądz Krzysztof Sławniak, jeden z pomysłodawców akcji zaznacza, że chodzi przede wszystkim o uświadomienie dzieciom, że będąc uczestnikami ruchu drogowego mogą napotkać na różne niebezpieczeństwa, ale też nie przestrzegając zasad mogą sami je spowodować.

IS DPP 0013


- Sama akcja ma wzbudzić odpowiedzialność za siebie i za tych wszystkich, których spotykamy na drodze. Ważne jest noszenie emblematów odblaskowych i to chcemy uświadomić dzieciom z naszej szkoły. Powodzenie akcji zależy nie tylko od nas, nie tylko od dzieci ale również od rodziców, którzy kształtują w młodym człowieku odpowiedzialność – mówił ksiądz Krzysztof Sławniak
Akcję ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły” w Bieździedzy zorganizowano pierwszy raz. Zdaniem Wiesława Jedziniaka, który pełni funkcje dyrektora szkoły, edukowanie dzieci o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i ze szkoły jest niezwykle istotne, a tą akcję śmiało można zaliczyć do bardzo udanych.

IS DPP 0014


Działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego według prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Józefa Biernackiego pozwala wyczulić dzieci i zaszczepić w nich świadomość zagrożeń jakie spotyka się na drogach.
- Droga bezpieczna do szkoły to nie droga w rozumieniu takim, że rodzic pójdzie z dzieckiem i będzie pilotował. Dzieci po drogach poruszają się samodzielnie, a ruch jest wzmożony. Dzieci muszą być świadome tego, że ruch pojazdów, to nie ruch rowerów. Warto rozmawiać, warto uczulać najmłodszych by nosili odblaski. Dzięki elementom odblaskowym kierowcy dostrzegają pieszego i mogą zastosować odpowiedni manewr. To ważne by być widocznym na drodze – powiedział Józef Biernacki, prezes JKMiRD.

IS DPP 0021


Na spotkanie z dziećmi i młodzieżą zaproszono przedstawicieli WORD Krosno, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz sekcję Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.
Główne cele akcji to: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz wyczulenie dzieci na pozytywną funkcję elementów odblaskowych.

Patronat medialny nad akcją sprawował portal informacyjny miastojaslo.pl

Anna Dziura

 

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków