Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu w 2013 r.

IS DPP 0077Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w 2013 roku.

Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach. Zwiększyła się również liczba kolizji drogowych. Zdecydowanie zmniejszyła się natomiast liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.
W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego doszło do 77 wypadków. Ich skutkiem była śmierć 3 osób, a 102 osoby zostały ranne. W porównaniu do 2012 r. zanotowano wzrost o 9 wypadków i wzrost o 20 osób rannych. Znacznie zmniejszyła się natomiast liczba osób, które poniosły śmierć w tych zdarzeniach. W 2013 r. na drogach naszego powiatu zginęło o 7 osób mniej niż rok wcześniej.
Z liczby 77 wypadków w 31 udział brali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści. W tej kategorii zdarzeń drogowych nikt nie zginął, rannych zostało 31 osób niechronionych.
Głównymi przyczynami wypadków drogowych były: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu lub pieszemu, przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Największe zagrożenie wypadkami występowało na terenie Jasła, gdzie zaistniało 29 wypadków drogowych, oraz gminy Jasło – 13 wypadków i gminy Kołaczyce – 9 wypadków.
Statystyki ubiegłego roku wskazują również na wzrost liczby kolizji drogowych. W 2013 r. policjanci odnotowali 562 kolizje, tj. o 16 więcej niż w 2012 r.
Zwiększyła się także liczba kierowców, którzy odważyli się usiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W 2013 policjanci zatrzymali 571 nietrzeźwych kierujących, o 60 więcej niż rok wcześniej.

KPP w Jaśle

Poinformuj nas