Tworzenie stron internetowych Jasło

71 223 13 zł zebrano w Jaśle podczas 22. Finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

miniaturka-orkiestra22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. W tym roku w Jaśle udało się zebrać 71 223 13 zł. Fotorelacja

Na Jasielskim Rynku 12 stycznia 2014 roku, mimo niesprzyjającej aury zebrało się sporo ludzi. W akcję włączyło się 310 wolontariuszy. Każdy z nich posiadał odpowiednio oznakowaną i zabezpieczoną puszkę oraz imienny identyfikator.

IS DPP 0025


- Pierwszy raz jako wolontariuszki zbierałyśmy pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowałyśmy pięć godzin na jasielskim Rynku. Ludzie bardzo chętnie przyłączali się do akcji i byli bardzo hojni – mówiły wolontariuszki

IS 4


Tuż po godzinie 15. Mięliśmy przyjemność zobaczyć pokaz ratownictwa. Służby medyczne w precyzyjny sposób zaprezentowały jak powinna wyglądać akcja ratownicza. W między czasie w auli Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (Ekonomik) grupa roztańczonych ,,zumbowiczek” rozpoczęła swój maraton. Maraton zorganizowała instruktorka Katarzyna Przepiórka – Caputa.
- Zorganizowaliśmy maraton wspólnie z Consensusem. Uczestniczek maratonu było około sześćdziesiąt. Na nasz maraton nie było biletów wstępu. Przed wejściem stały wolontariuszki z puszkami, gdzie wrzucano pieniążki – mówiła Katarzyna Przepiórka-Caputa

IS 8


Na maraton zaproszone zostały instruktorki z Dębicy i Sanoka.
- My instruktorzy zumba fitness jak co roku wspieramy to wspaniałe przedsięwzięcie, żeby uzbierać jak najwięcej pieniążków dla fundacji WOŚP. Mamy nadzieję, że nasza pomoc jest jak najbardziej potrzebna i uda nam się zebrać jak najwięcej– dodała Paulina Korga, instruktorka z Dębicy.

IS IMG 3635


Podczas tegorocznego finału powołano dwa sztaby wolontariuszy. Jeden przy Jasielskim Stowarzyszeniu Consensus na czele z Agnieszką Mazur, a drugi przy Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie szefem sztabu był Aleksander Chwedeńczuk. Przygotowania do WOŚP rozpoczęto już trzy miesiące wcześniej od poszukiwań wolontariuszy, sponsorów i wypełniania potrzebnej dokumentacji.

IS DPP 0023


- W tym roku mięliśmy 310 wolontariuszy, o 40 wolontariuszy więcej niż w roku ubiegłym. Do dyspozycji przydzielonych było 310 ankiet, ale chętnych osób prawie 400. Zmuszeni byliśmy dokonać selekcji, którą robi się bardzo trudno. Bierzemy pod uwagę wiek. Wolontariusze nie mogą być zbyt młodzi. Jeżeli ktoś zbierał wcześniej z dobrymi wynikami, również to uwzględniamy. O przyszłym wolontariuszu w szkołach zbierane są opinie. Z ciekawostek mogę powiedzieć, że w tym roku ma być uruchomiony oddział geriatryczny w Jaśle. Warto podkreślić, że podczas finału zbierane są pieniądze nie tylko na dzieci, ale i dla osób starszych - powiedział Aleksander Chwedeńczuk, szef sztabu przy Młodzieżowym domu Kultury w Jaśle.

IS DPP 0551


- Choć nie rozpieszczała nas w tym roku pogoda, to jednak wielu ludzi przyszło by przyłączyć się do zbiórki na dzieci i osoby starsze. Podczas finału na jasielskim Rynku oprócz świetnej muzyki, światełka do nieba odbyły się licytacje chociażby serduszka WOŚP, koszulki Czarnych Jasło podpisanej przez Marka Budnika i wiele innych rzeczy – skomentował Bartłomiej Wilk, wiceprezes Stowarzyszenia Consensus.
Na Rynku w Jaśle zagrali: Garage Rock, Paradise Hills, Afera Blues Group, BlackJack oraz Róże Europy. O godzinie 20. odbył się pokaz sztucznych ogni - ,,Światełko do nieba”.

IS DPP 0564


IS DPP 0583


Organizatorami jasielskiego finału było Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Patronat honorowy objął burmistrz Andrzej Czernecki i starosta Adam Kmiecik. Portal miastojaslo.pl objął swoim patronatem medialnym 22. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle.

 Anna Dziura

Komentarze obsługiwane przez CComment