Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

miastojaslo.pl514Słoneczne Dni w Jaśle rozpoczął bieg po słońce. Dzisiejszy bieg cieszył się dużym zainteresowaniem. FOTORELACJA

10 maja o godz. 9.00 na stadionie sportowym przy ul. Śniadeckich w Jaśle zgromadziła się spora gromadka uczestników oraz sympatycy tej dyscypliny sportu. Impreza biegowa została przeprowadzona w czterech etapach, w każdym po 20 zawodników. Mięli oni do pokonania dwa okrążenia.

miastojaslo.pl469


miastojaslo.pl554Po raz drugi spotykamy się na biegu po słońce. Przypomnę, że organizatorem tego biegu jest Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Realizujemy te przedsięwzięcia w ramach międzynarodowej akcji Europejskie Słoneczne Dni, która promuje energię odnawialną. Wszyscy wiemy, że jest to najczystsza, najtańsza energia. ZGDW realizuje projekt w ramach funduszu szwajcarskiego, dzięki któremu na ponad 4 tys. dachów na terenie 20 gmin związku będziemy mieć instalacje solarne – mówiła dyrektor biura ZGDW w Jaśle Maria Lignar.
Po ukończonym biegu na Ogródku Jordanowskim biegacze odebrali nagrody wraz z dyplomami.

miastojaslo.pl547


miastojaslo.pl610


miastojaslo.pl682
Podczas tegorocznej edycji Słonecznych Dni z ZGDW na młodzież i dzieci czekało wiele atrakcji. Konkursy plastyczne, w których najmłodsi prezentowali prace o tematyce solarnej pokazały jak ważna jest ochrona środowiska i klimatu. Gry i zabawy, występ artystów z teatru ulicznego, występy wokalne cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Mam nadzieję, że się wszyscy dobrze czujecie. Tak jak przystało na Słoneczne Dni mamy fantastyczną pogodę. Pamiętajcie o tym, że słonce, które teraz świeci daje też energię odnawialną i o tym cały czas przypominamy, promujemy – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki

miastojaslo.pl736Na zakończenie wszyscy wypuścili w niebo baloniki.

 

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków