Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Policjanci z jasielskiej komendy włączyli się w międzynarodową kampanię ,,16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”

stop przemocyAkcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wywarcie nacisku na wszelkie instytucje i władze odpowiedzialne za podejmowanie działań przeciwko przemocy.

Okres w jakim jest realizowana ma wymiar symboliczny i ma podkreślać związek między przemocą wobec kobiet, a naruszeniem praw człowieka.
-Policjanci na terenie powiatu jasielskiego prawie codziennie podejmują interwencje domowe. Bardzo często jako pierwsi wchodzą do domu, w którym zaistniała przemoc, identyfikują ten problem. Często muszą obezwładnić i zatrzymać osoby agresywne wobec członków swojej rodziny. Podczas interwencji przede wszystkim chronią życie, zdrowie i mienie ofiar – mówił kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W czasie kampanii funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle będą pełnić dyżur w dni robocze od godz. 10:00 do 14:00. Osoby, które odwiedzą jasielską komendę lub telefonicznie skontaktują się z dyżurującymi funkcjonariuszami - tel. 13 443 83 43, 13 443 83 30, będą mogły uzyskać niezbędną pomoc oraz otrzymać informacje m.in. o procedurach i etapach postępowania w związku z przemocą wobec kobiet, przemocą w rodzinie.
-W ciągu 9 miesięcy bieżącego roku policjanci na terenie powiatu jasielskiego podejmowali 789 interwencji domowych, z których 233 dotyczyły zjawiska przemocy w rodzinie. Ze statystyk wynika, że 480 osób zostało pokrzywdzonych przez swoich bliskich. W większości były to kobiety. Dzieci są również niejednokrotnie świadkami takich wydarzeń. Podczas interwencji, związanych z przemocą w rodzinie obserwatorami było 228 małoletnich. Ofiarami przemocy domowej padają także mężczyźni, którzy stanowili 31 osób pokrzywdzonych. Jednak to głównie mężczyźni są sprawcami przemocy domowej. Na 23 sprawców było ich aż 226. W przypadku 126 interwencji sytuacja wymagała zatrzymania do wytrzeźwienia napastników, krzywdzących swoje rodziny – dodaje rzecznik prasowy policji. Najwięcej interwencji domowych, bo 337 przeprowadzili policjanci na terenie Jasła. Spośród nich w 77 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili przemoc w rodzinie przywracając porządek i zapewniając bezpieczeństwo pokrzywdzonym osobom – zauważa kom. Łukasz Gliwa.

Akcja ,,16 dni przeciw przemocy wobec kobiet” potrwa do 10 grudnia br.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków